Szkoła Podstawowa w Skarlinie

 

Nawigacja

Witamy na naszej stronie

Aktualności

Rekolekcje wielkopostne 2018
21.02.2018

W tym roku rekolekcje wielkopostne zaplanowano w dnich 5 - 7 marca (poniedziałek, wtorek, środa) 2018 roku.

PLAN SZCZEGÓŁOWY

poniedziałek, 5 marca

- godz. 8.00

klasy 0 - III zajęcia w szkole

Walentynkowa niespodzianka
14.02.2018

Tradycyjnie z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Szkolny pod dowództwem Pani Grażyny Jonowskiej zorganizował w naszej szkole walentynkową pocztę.

Chętni uczniowie mogli na specjalnych kartkach pocztowych lub serduszkach przesłać ciepłe słowa wybranym osobom. Od rana na holu działała walentynkowa poczta, do której zapraszały dziewczęta z Samorządu Szkolnego. Uczniowie pisali życzenia oraz walentynkowe wierszyki i wrzucali do specjanej skrzynki. Poczta została dostarczona do adresatów. Chętnych do zabawy było wielu, bo szybko zniknęły wszystkie walentynkowe kartki.

I Powiatowy Konkurs Zespołów Tanecznych „Moc Tańca”
13.02.2018

W dniu dzisiejszym o godz.10.00 w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Powiatowy Konkurs Zespołów Tanecznych „Moc Tańca” o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Do rywalizacji stanęło jedenaście zespołów tanecznych ze szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego ( 5 w kategorii klas I-III i 6 w kategorii klas IV-VII).  Zespoły taneczne oceniało jury w składzie: pani Marlena Rymer, pani Monika Weisgerber oraz pan Krzysztof Leśniewski. Nasze młode tancerki z klasy VI: Sylwia Olszewska, Małgosia Pietrzykowska, Magda Topolewska, Daria Puchalska, Ewa Kopańska i Danka Ostrowska wykazały się wspaniałym poczuciem rytmu. Nasz zespół taneczny „Gwiazdy” uplasował się  na III miejscu, tuż za „Dance Queens” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim i „Concret” z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Dziewczęta  otrzymały  puchar z rąk Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka. Wszyscy uczestnicy I Powiatowego Konkursu Zespołów Tanecznych otrzymali upominki, które wręczył Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski.

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019
08.02.2018

Podajemy terminy i kryteria rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej w Skarlinie w przyszłym roku szkolnym 2018/2019. Prosimy rodziców o zapoznanie się z poniższymi informacjami.  

 

Drodzy Rodzice,

W Młynie Wiedzy w Toruniu
24.01.2018

Trzeci dzień ferii zimowych za nami. Uczniowie naszej szkoły do piątku mogą korzystać z ciekawej oferty zajęć.

Dzisiaj byliśmy w Toruniu. Wycieczkę, w której uczestniczyło 18 osób, zorganizowały panie Iwona Trąpczyńska i Ewa Januszewska. Tym razem jako środek komunikacji wykorzystano pociąg. Była to dodatkowa atrakcja, dla 90% dzieci, które jeszcze w ogóle nie jechały koleją.

Rajd pieszy
23.01.2018

We wtorek, 23 stycznia  chętni uczniowie z klasy V i VI wzięli udział w pieszym rajdzie. Wyruszyliśmy o godz. 10.00. Trasa rajdu Skarlin – Struga Laka – Jezioro Lekarty - Lekarty,wieś - Skarlin. Maszerowaliśmy około 12 km podziwiając uroki zimowego, pięknego krajobrazu. Był to doskonały sposób na poznawanie naszego środowiska i jego różnorodnych walorów. Zahartowani wróciliśmy do szkoły o godz. 13.00. Potem przyszedł czas na gorącą, cytrynową herbatę i cytrynowe naleśniki. O 14.30 w dobrych humorach rozeszliśmy się do domów. W spotkaniu udział wzięło 6 uczniów oraz organizatorki Łucja  Paturalska i Elżbieta Baranowska. Zdjęcia w galerii.

"Ratujemy i uczymy ratować"
19.01.2018

14 stycznia 2018r. w Polsce i poza granicami naszego kraju odbył się kolejny, już 26 finał WOŚP. Dzięki tej akcji prawie wszystkie szkoły w Polsce wyposażone zostały w sprzęt do nauki udzielania pierwszej pomocy. W ostatnim tygodniu nauki, tuż przed feriami również skarlińskie dzieci uczyły się i przypominały sobie zasady udzielania pomocy przedmedycznej. Szkolny koordynator  programu p. Elżbieta Suszyńska przeprowadziła praktyczne zajęcia z programu „Ratujemy i uczymy ratować” w dwóch grupach: klasy IV – VII i 0 - III.                                                                                                                       Udzielanie pierwszej pomocy to niezwykle ważna umiejętność, która może przydać się każdemu z nas. Od tego, czy udzielimy pomocy poszkodowanemu zależy życie człowieka. Nigdy,  nie możemy pozostać obojętni, gdy drugi człowiek potrzebuje pomocy.          Przypominamy więc najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy: bezpieczeństwo, sprawdzenie przytomności, wezwanie pomocy (112), sprawdzenie oddechu i ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej bocznej pozycji lub resuscytacja krążeniowo-oddechowa (2 oddechy, 30 uciśnięć klatki piersiowej).

Idziemy na ferie!
19.01.2018

Rozpoczynamy ferie zimowe. W tym roku w województwie warmińsko - mazurskim będą one trwały od 22 stycznia do 4 lutego. Życzymy uczniom miłego wypoczynku i śnieżnej, zimowej pogody. Pamietajcie o swoim bezpieczenstwie! 

W pierwszym tygodniu ferii będą organizowane zajęcia dla uczniów, którzy chcą jednak odwiedzić szkołę. Zainteresownych zapraszamy.

 

                   Zajęcia w ferie zimowe od 22.01.2018 do 26.02.2018 w Szkole Podstawowej w Skarlinie

Dzień Babci i Dziadka
18.01.2018

Babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto za kilka dni, ale już dziś skarlińskie maluchy złożyły im życzenia. Jak zwykle dały z siebie wszystko, prezentując na scenie swoje talenty muzyczne, taneczne, aktorskie, recytatorskie. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły p. Adrian Ziółkowski, zapraszając zgromadzonych na specjalną akademię i życząc  im wielu niezapomnianych wrażeń.  Jako pierwsi powitali szanownych gości drugoklasiści, nad którymi opiekę artystyczną sprawowawła wychowawczyni p. Ewa Januszewska. Uczniowie klasy III (wych. p. Iwona Trąpczyńska) obserwowali przez lornetki i prowadzili rozmowę o tym, czym zajmują się ich dziadkowie. Zaprezentowali również tańce i piosenki. Kolejno dzieci z klasy II przedstawiły inscenizację pt: "Rzepka". Gościnnie wystąpiły tańczące dziewczynki z kl. VI. W międzyczasie trzecioklasiści zdążyli się przebrać, by odegrać rolę modeli i modelek. Prawie profesjonalnie ukazali różne stroje, w których na codzień i od święta, widujemy dziadków. Na deser zostały przedszkolaczki (wych. p. E. Suszyńska). Rozpoczęły tańcząc w rytmie "Papai". Zdobyły od razu serca widzów. Każdy brzdąc wyrecytował wierszyk i zaśpiewał piosenkę. Na koniec dziewczynki w strojach babuszek zachwyciły publikę swoimi umiejętnościami kabaretowymi. Wszyscy artyści otrzymali gromkie brawa. Tradycyjnie występy zakończyły się odśpiewaniem "Sto, lat". Babcie i dziadkowie zostali obdarowani laurkami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami. 

Zbiórka na rzecz WOŚP
14.01.2018

Tradycyjnie Samorząd Szkolny pod dowództwem Pani Grażyny Jonowskiej przyłączył się do orkiestry Jurka Owsiaka i zagrał dla WOŚP. Zebraliśmy 1.527,96 zł. 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na sprzęt ratujący życie noworodków. Hasło 26. Finału WOŚP brzmi: "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Tradycyjnie wolontariusze kwestowali w szkole (w piątek) oraz przed kościołem w finałową niedzielę. Opiekę nad nimi sprawowały Panie Sabina Kłosowska, Ewa Ochlak i Grażyna Jonowska.

photo

Poniedziałek 26.02.2018

liczba odwiedzin: 692491