Szkoła Podstawowa w Skarlinie

 

Nawigacja

 • Wyjazd do kina - "Hotel Transylwania 3"
  19.11.2018

  19 listopada o godz. 9.20 przedszkolaki,  uczniowie klasy I i III z wychowawcami wyruszyli do kina w Nowym Mieście Lubawskim na bajkę Hotel Transylwania 3.  W Hotelu Transylwania chodzi o akceptację siebie i innych. Bohaterowie zabawnej komedii na czele z Paką Drakiem wybrali się na ekskluzywne wakacje. Jak nietrudno zgadnąć, nie były  to typowe wczasy. W grę wchodziło  opalanie się w świetle księżyca, wyprawa statkiem do Trójkąta Bermudzkiego czy zwiedzanie Atlantydy. A jakby tego było mało, po piętach ciągle deptał  im złowrogi Van Helsing. Morał z bajki taki, że tak naprawdę nie liczy się to, jak wyglądamy czy skąd pochodzimy, a to, jakie mamy wnętrze. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie, słychać było salwy śmiechu i pomimo zimna jakie panowało w kinie wytrwaliśmy  do końca. O 12.00 wróciliśmy do szkoły na ciepłą zupę. Fotki w galerii!

  Elżbieta Baranowska

   

 • Święto Niepodległości w naszej szkole
  09.11.2018

  Wczorajszy dzień poświęciliśmy pamięci posła i senatora II Rzeczypospolitej, Augustyna Serożyńskiego. Dzisiejszy, związany był już przede wszystkim ze stuleciem niepodległości. 

  Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00. Na sali w Domu Rolnika zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: p. Barbara Giziewska (radna wsi Lekarty), p. Elżbieta Zalewska (przewodnicząca KGW w Skarlinie), Magdalena Bartycha (emerytowana nauczycielka) i Edmund Bartycha (prezes OSP w Skarlinie). 

  Wszystkich obecnych przywitał p. dyrektor Adrian Ziółkowski. W I części spotkania usłyszeliśmy wiersze nawiązujące do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tuż przed godz. 11.11 nasze reporterki, Małgosia i Samanta zadawały wybranym osobom pytanie: Czego życzą Polsce z okazji 100-lecia niepodległości? Alarm obwieścił czas na odśpiewanie hymnu. 

  W tym samym czasie, co tysiące uczniów w polskich szkołach, odśpiewano wszystkie zwrotki polskiego hymnu.

  Po hymnie,  uczennice kl. VII i VIII przystąpiły do filmowej prezentacji wydarzeń z okresu walki Polaków o niepodległość. Ukrasiły wiadomości historyczne pieśnią legionową. Następnie przedstawiły efekty swojej reporterskiej pracy - życzenia mieszkańców Skarlina dla Polski. Na koniec został odtworzony fim z wczorajszego Biegu Niepodległości, który wywołał na twarzach uczniów niejeden uśmiech.  :-) Przed wyjściem na marsz niepodległości, dzieci z klasy I i III pod czujnym okiem wychowawczyni Elżbiety Suszyńskiej, zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i pięknie zatańczyły poloneza. 

  Ok godz. 12.00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście ruszyli w rytmie poloneza przez wieś, by przypomnieć mieszkańcom o rocznicy odzyskania niepodległości. Ich śpiew słychać było z daleka. O bezpieczeństwo dzieci zadbała OSP ze Skarlina. 

  Po powrocie, wszyscy na moment jeszcze wrócili do sali w Domu Rolnika, by sprawdzić swoją wiedzę w teleturnieju historycznym. Dzisiejsze obchody Święta Niepodległości zakończyły się przesłaniem niepodległościowej iskierki.

  Iwona Trąpczyńska

   

 • Bieg Niepodległości im. Augustyna Serożyńskiego
  08.11.2018

  Obchody 100-lecia niepodległości w całej Polsce!

  zobacz film

  Każdy stara się godnie upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania wolności, suwerenności przez nasz kraj, która przypada jak zwykle na 11 listopada. 

  Dla podkreślenia okrągłych urodzin Polski, w naszej szkole od miesiąca organizujemy akcje propagujące patriotyzm. Przypominamy, czym jest wolność, śpiewamy pieśni legionowe, uczymy się tańczyć poloneza.  Prezentujemy zdjęcia i widokówki z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Polsce. 

  W tym roku, pierwszy raz w historii szkoły, zorganizowaliśmy BIEG NIEPODLEGŁOŚCI im. Augustyna Serożyńskiego.  W ten sposób chieliśmy zwrócić uwagę na zasługi posła i senatora II Rzeczypospolitej. Trasa wiodła drogą polną, od skarlińskiego kółka rolniczego do pomnika A. Serożyńskiego w Lekartach. O godz. 11.00 na starcie, p. dyr. Adrian Ziółkowski przywitał gości, uczniów i nauczycieli. Najmłodsi z wychowawczyniami udali się autokarem do Lekart, by tam przeprowadzić biegi na krótszym dystansie. O godz. 11.11  p. sołtys Adrzej Godziński ogłosił początek "biegu niepodległości". Najpierw ruszyli uczniowie kl. IV, a następnie w równym odstępie czasowym ich koledzy z kolejnych klas. Nie było lekko, najwytrwalsi biegli co sił w nogach do mety, inni spacerkiem przebyli ponad dwukilometrowy odcinek. W Lekartach czekali na biegaczy panowie wuefiści i skrupulatnie notowali wyniki. 

  Ok. 12.00 rozpoczęły się uroczystości pod obeliskiem - pomnikiem Augustyna Serożyńskiego. P. Dyrektor ponownie powitał wszystkich zgromadzonych, kolejnych gości: p. Barbarę Giziewską (radną wsi Lekarty) oraz p. sołtysa Lekart Ryszarda Pruchniewskiego, który przypomniał uczniom o wadze niepodległości w życiu narodu. Przedstawicielka samorządu szkolnego odczytała życiorys Augustyna Serożyńskiego. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem, oddając cześć słynnemu mieszkańcowi Lekart. Minutą ciszy społeczność szkolna oraz goście uczcili jego pamięć.

  Ok. godz. 12.15 wszyscy przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie czekał na uczestników biegu posiłek. Panie z Rady Sołeckiej z Lekart oraz Rady Rodziców naszej szkoły zadbały, by po wysiłku uczniowie mogli się wzmocnić.  Ok. 12. 50 rozpoczęła się wyczekiwana część - ogłoszenie zwycięzców biegu. 

  Nagrodzono pucharami oddzielnie chłopców, oddzielnie dziewczynki. Były więc dwa miejsca pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie. Dodatkowo wręczono medale przedstawicielom poszczególnych klas, którzy wyprzedzili swoich kolegów i jako pierwsi dotarli do mety. 

  Puchary i medale wręczały wnuczki Augustyna Serożyńskiego - p. Magdalena Bartycha i p. Barbara Giziewska. 

  Po uniesieniach medalowych, tuż przed odjazdem, odśpiewano piosenkę o Polsce.

  Jutro kolejne odsłony Dnia Niepodległości w skarlińskiej szkole. Zapraszamy.

  Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali strażacy OSP Skarlin z prezesem Edmundem Bartychą na czele. Dziękujemy.

  Podziękowania należą się również p. Barbarze Giziewskiej, p. Magdalenie Bartycha, paniom z Rady Rodziców SP Skarlin, p. sołtysowi Skarlina za zaangażowanie w organizację  imprezy w Lekartach oraz wsparcie finansowe biegu. 

  Iwona Trąpczyńska

     

   

 • "Śniadanie Daje Moc"
  08.11.2018

  Uczniowie klasy I włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci zostały  zapoznane z zasadami zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wspólnie z wychowawcą przeanalizowały piramidę żywieniową. Następnie z przyniesionych do szkoły produktów przygotowano zdrowe i kolorowe śniadanie. Było naprawdę smaczne.

  smileysmileysmiley

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

  Elżbieta Suszyńska

 • Nasze dziewczyny były lepsze od chłopców
  24.10.2018

  Dnia 24.10.2018r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie rozegrany został Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców rocznika 2006 i młodszych. Braly w nim udział drużyny z naszej szkoły, które po udanym występie uplasowały się: chłopcy na trzecim miejscu, natomiast dziewczęta na pierwszym miejscu i awansowały do etapu powiatowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  Zdjęcia z turnieju można obejrzeć w naszym albumie fotograficznym. 

   

   

 • Piąte miejsce na gminnym turnieju
  16.10.2018

  Dnia 16.10.2018r na obiekcie sportowym Orlik w Bratianie rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2006 i młodszych. Wzięła w nim udział nasza drużyna, która składała się głównie z chłopców rocznika 2007 i młodsi. Mimo dobrej gry, skarlińscy zawodnicy zajęli piąte miejsce. 

  Zdjęcia w galerii. 

   

   

 • Wycieczka klasy III do piekarni
  16.10.2018

         Dzisiaj wybraliśmy się na wspaniałą edukacyjną wyprawę do piekarni GS w Kurzętniku. W zorganizowaniu wyjazdu pomógł nam tata Julki Grzywacz, który jest piekarzem i pracuje w tej piekarni, a także tata Mai Bednarskiej i Ludwika Topolewskiego, którzy zapewnili nam transport. Celem naszej wyprawy było poznanie pracy piekarza oraz procesów powstawania pieczywa. W czasie wycieczki zwiedziliśmy pomieszczenia piekarni, magazyny oraz halę produkcyjną. Panowie piekarze, który nas  oprowadzali pokazali nam działanie różnych urządzeń i maszyn wykorzystywanych do przygotowania ciasta chlebowego oraz pieców do wypieku chleba. Teraz wiemy jak trudny jest zawód piekarza. Podczas zwiedzania panowie częstowali nas własnymi wypiekami: świeżymi drożdżówkami i piernikiem. To były świetne zajęcia. Dziękujemy bardzo tacie Julki, Mai i Ludwika za zorganizowanie naszej edukacyjnej wyprawy i  za poświęcony czas.

  A wiecie ilu z nas zgłosiło się jak pan piekarz zapytał: ,,Kto chciałby zostać piekarzem jak dorośnie?”

  Prawie wszyscy:). No cóż, zobaczymy jak to będzie.

  Opiekun: Ewa Januszewska

 • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
  12.10.2018

  W związku z tym, że w tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w niedzielę, 14 października, już w piątek obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Skarlinie Dzień Nauczyciela. 

  Zebranych w Domu Rolnika uczniów, ich rodziców i nauczycieli powitał Pan Adrian Ziółkowski, Dyrektor szkoły. Przekazał życzenia i wiele ciepłych słów podziękowań za codzienną pracę nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły. Wręczył swoje nagrody nauczycielkom: Paniom Elżbiecie Baranowskiej, Iwonie Trąpczyńskiej, Ewie Januszewskiej, Sabinie Kłosowskiej i Jadwidze Kremskiej. Nagrody dyrektora otrzymali też pracownicy obsługi skarlińskiej szkoły: Panie Ewa Ochlak i Małgorzata Kamińska oraz Pan Adam Baranowski. Pan Adam odebrał też gratulacje od Elżbiety Suszyńskiej, Prezesa Ogniska ZNP z okazji jubileuszu 35-lecia pracy. 

  Na ręce Dyrektora szkoły życzenia i kwiaty złożyli też przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz Rady Rodziców. Potem na scenę wyszli uczniowie klasy szóstej, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Pani Grażyny Jonowskiej zaprezentowali zebranym słowno - muzyczną część artystyczną. 

  Bohaterką drugiej części spotkania była Pani Łucja Paturalska, nauczycielka skarlińskiej szkoły, która z końcem sierpnia 2018 roku przeszła na zasłużoną emeryturę. Za wieloletnią pracę w szkole w Skarlinie ciepłe słowa do Pani Łucji skierowali Dyrektor Adrian Ziółkowski, Małgorzata Pietrzykowska i Jakub Dłuszczakowski z Samorządu Szkolnego oraz Panie z Rady Rodziców. Były też życzenia i podziękowania od przedstawicielek Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

  Specjalnie dla Pani Łucji wystąpili jej wychowankowie - uczniowie klasy siódmej, którzy wierszem i piosenką podziękowali za trud nauczania i wychowania. Na koniec głos zabrała Pani Łucja Paturalska. Wspominała swoją pracę w szkole w Skarlinie, organizowane wycieczki, akcje i spotkania, które długo jeszce będzie wspominać. Podziękowała wszystkim za wieloletnią współpracę. 

  Nikt jednak do końca nie żegna się z Panią Łucją, gdyż w tym roku szkolnym "nowa emerytka" dwa razy w tygodniu pojawia się w Szkole Podstawowej w Skarlinie i uczy w starszych klasach geografii. Dziękujemy Pani Łucjo! 

 • Jesień w przyrodzie - wycieczka klasy I
  10.10.2018

  Uczniowie klasy I razem ze swoją wychowawczynią  udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

  Dzieci ubrane w odblaskowe kamizelki przypomniały sobie także zasady zachowania się na drodze.

  Obserwacje przyrodnicze były bardzo udane. Dzieci zobaczyły mnóstwo zwierząt, tych małych (np. kowale) i zdecydowanie większych (np. sarny). Bardzo dużo ptaków gromadziło się w pobliżu zbiorników wodnych (kaczki, łabędzie …).  Po dojściu do lasu zmęczeni wędrowcy posilili się zdrowym pożywieniem: kanapkami, sokami i jabłkami.  Każdy pierwszak szukał ciekawych okazów przyrodniczych. Dzieci zebrały wiele liści, owoców drzew i krzewów, korę, muszelki. Pierwszaki z zainteresowaniem oglądały zgromadzone przez wychowawczynię atlasy zwierząt i roślin naszego regionu.

  Cele wycieczki  zostały osiągnięte, a dodatkowo rozbudzono w dzieciach zainteresowania przyrodnicze.

  Zapraszamy do pięknych, jesiennych spacerów.

  Elżbieta Suszyńska

 • Szkoła w Skarlinie bierze udział w gminnym projekcie
  03.10.2018

  Projekt "WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW

  W GMINIE NOWE MIASTO LUBAWSKIE"

  Oto link do plakatu informującego o realizacji projektu dofinansowanego z funduszy europejskich, w którym bierze również udział nasza szkoła: plakat_pionowo.pdf

 • Ślubowanie uczniów klasy I

                        3 października 2018r. to bardzo ważny dzień w życiu skarlińskich pierwszoklasistów. Tego dnia dziesięcioro dzieci z klasy I stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

  Pierwszaki  zaprezentowały przygotowaną specjalnie na tę okazję część artystyczną. Dzieci odkrywały tajemnice poszczególnych przedmiotów, przeplatając recytację wesołymi piosenkami. Wspaniale poradziły sobie także z „próbą uśmiechu” wypijając sok z cytryny. 

  Po pomyślnym przejściu wszystkich prób przedstawiciele samorządu szkolnego nałożyli pierwszakom birety. Następnie wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i podpisały się pod pamiątkowym aktem ślubowania.

  Kolejnym, bardzo ważnym punktem programu było pasowanie na ucznia wszystkich dzieci z klasy I. Ten ważny ceremoniał przeprowadził  dyrektor szkoły Adrian Ziółkowski.

  Społeczność szkolna z wszystkich klas, dzieci z oddziału przedszkolnego  i rada rodziców obdarowały pierwszaków wspaniałymi prezentami, za które dzieci bardzo dziękują.

  Po „sesji zdjęciowej” uczniowie z klasy I wraz z rodzicami udali się do swojej sali, gdzie kontynuowali świętowanie uroczystego dnia.

  wychowawca klasy  - Elżbieta Suszyńska

   

  film ze ślubowania 

   

 • Wyprawa do lasu
  02.10.2018

       W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III z wychowawczynią wybrali się do lasu. Po dotarciu na miejsce wszyscy uczniowie przystąpili do realizacji zadań przygotowanych przez wychowawczynię. Najpierw rozpoznawali drzewa po liściach i owocach, a następnie poznawali warstwową budowę lasu. W programie uwzględniono także zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały jesienną paletę barw z naturalnych okazów umieszczonych we wcześnie przygotowanej ramie.   Oczywiście był też czas na posiłek i zabawy z rówieśnikami. Potem w czasie spaceru wszyscy zbierali do koszyka „skarby”, które Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, żołędzie, kawałki kory i grzyby. Zebrane przez dzieci skarby udekorowały kącik przyrody w klasie.

  Wyprawa do lasu była ciekawa, sprawiła wszystkim uczestnikom radość i zadowolenie. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechami na twarzach wróciły do szkoły. Była to udana lekcja przyrody w środowisku naturalnym.

  opiekun: Ewa Januszewska

 •  „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
  28.09.2018

            „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to konkurs w którym udział wzięli uczniowie klasy I i III. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. We wrześniu  uczniowie tych klas wzięli  udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było  nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie". Konkurs polegał  na napisaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawieniu jej w formie:

  Klasa I - rysowała swoje historie                                   

  Klasa III – pisała krótkie historie o Gangu Słodziaków i je ilustrowała

  W konkursie nagrodzonych zostanie 15 prac, ich autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.
  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19.11.2018 r. Zdjęcia z przebiegu akcji kl. I i III w albumie fotograficznym.

  Elżbieta Suszyńska i Ewa Januszewska

 • Najsympatyczniejszy wybrany....
  28.09.2018

  Dnia 30 września przypada Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Szkolny, pod dowództwem Pani Grażyny Jonowskiej, po raz 23. zorganizował wybory Najsympatyczniejszego Chłopaka Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Został nim Jakub Dłuszczakowski, uczeń klasy VIII.

  XXIII Wybory Najsympatyczniejszego Chłopaka Szkoły przeprowadzono w dwóch turach - 19 i 26 września. Kandydatów do tytułu typowało 107 osób - dzieci z oddziału przedszkolnego, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. W pierwszym etapie wskazano 34 chłopców do zaszczytnego tytułu. Czterech z nich (którzy uzyskali najwięcej głosów) przeszło do drugiego etapu zabawy.

  W drugim głosowaniu wzięło udział 107 osób. Każdy mógł oddać swój głos na dwóch z czterech chłopców znajdujących się na liście.Wyniki przedstawiały się następująco. 

  GABRIEL DANIELEWSKI klasa 0 - 46 głosów

  WIKTOR BAŃKA klasa IV - 53 głosy

  ALAN ZGLIŃSKI klasa I - 56 głosów

  JAKUB DŁUSZCZAKOWSKI klasa VIII - 57 głosów

  Jakubowi gratulujemy!

  Wyniki corocznej zabawy Pani Grażyna Jonowska ogłosiła na apelu szkolnym. Pan Dyrektor Adrian Ziółkowski wręczył Jakubowi pamiątkową nagrodę - książkę o psach ufundowaną przez Samorząd Szkolny. 

  Warto dodać, że Kuba uzyskał tytuł po raz trzeci. Wcześniej wybrano go najsympatyczniejszym w roku 2015 i 2016.

 • Ważna sztuka - Dziady ...
  26.09.2018

  Uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły uczestniczyli w żywym "Spotkaniu z literaturą". Obejrzeli spektakl teatralny.

  Do Domu Rolnika w Skarlinie przyjechali aktorzy z teatru w Białymstoku. Przedstawili spektakl oparty na utworze Adama Mickiewicza "Dziady" część II. Jest to lektura obowiązkowa w szkole podstawowej. 

  Wszyscy uczniowie klasy siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej w Skarlinie z zaciekawieniem obejrzeli spektakl. Dla ósmoklasistów była to powtórka treści lektury, którą już przerabiali na lekcjach. Uczniowie klasy siódmej będą dopiero czytać "Dziady" część II, więc przedstawienie zapewne pomoże im w dobrym zrozumieniu treści. 

  Skarlińskim uczniom towarzyszyli ich rówieśnicy - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radomnie, którzy przyjechali do Skarlina specjalnie na spektakl. 

 • Jubileuszowa Akcja „Sprzątanie Świata”
  19.09.2018

  Już po raz 25 organizowana jest w Polsce  Akcja „ Sprzątanie Świata”. W tym roku  hasło przewodnie brzmi : „Akcja – Segregacja! 2 x więcej, 2x czyściej”.   Wszyscy uczniowie  naszej szkoły,  dzieci z oddziału przedszkolnego   i nauczyciele wzięli udział w tym ważnym  wydarzeniu.  Na  krótkim apelu szkolnym   przedstawione zostały  cele spotkania i zasady segregacji  śmieci . 

  Zaopatrzeni w ochronne rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy na wyznaczone trasy. Sprzątaliśmy centrum wsi, teren wokół jeziorka oraz drogi dojazdowe do Skarlina. Najmłodsze dzieci dzielnie pracowały, zbierając śmieci na boisku szkolnym.

  Pogoda nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. Sprzątanie przebiegało bardzo  sprawnie i szybko.

  Zakończyliśmy prace segregując śmieci do wyznaczonych worków, a końcowe postanowienie braci uczniowskiej brzmi:  „Zbieramy-sprzątamy- nie śmiecimy”. 

   

  Filmiki z przebiegu akcji nagrywały panie Iwona Trąpczyńska, Grażyna Jonowska i Sylwia Łukaszewska.

  Zapraszamy do galerii zdjęć  i oglądania filmiku.

   

  Sabina Kłosowska

  Filmowa relacja z AKCJI SEGREGACJI

 • "Niepodległa dla wszystkich" - wizyta w Muzeum Lokalnym w Łąkorzu
  09.09.2018

  W 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu, zaprosiło nas na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Przewodnim tematem była oczywiście "NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH" Polska. Kustosz muzeum, p. Jan Ostrowski przygotował wystawę "Orzeł naszym symbolem".

  O godz. 13.00 powitał wszystkich gości. Opowiedział o zgromadzonych eksponatach, przybliżył ich historię. W przerwie między prelekcjami oddał głos uczennicom naszej szkoły, Samancie i Klaudii, które miały okazję oficjalnie podziękować, w imieniu swoich kolegów,  za udostępnienie nam pomieszczeń muzealnych w czasie nagrywania filmów. Dziewczyny wręczyły panu pamiątkowe zdjęcie. 

  Kolejnym punktem programu była prezentacja postaci gen. Józefa Hallera. Miałyśmy okazję zgłębić wiedzę na temat zakresu działań dowódcy Błękitnej Armii w naszym regionie. Dodatkowo przybliżono nam historię "hotelu Hallerczyków" w Łąkorzu. Miłą niespodzianką dla p. Jana i obecnych był przyjazd przedstawicieli rodziny właścicieli tegoż hotelu. 

  Po dwóch godzinach podróży w przeszłość,  urządziliśmy sobie podróż po "naszej małej ojczyźnie". Dotarłyśmy do Nawry, gdzie uczestniczyłyśmy razem z p. Adrianem Ziółkowskim w gminnych dożynkach. 

  Opiekunowie: Elżbieta Baranowska, Iwona Trąpczyńska

   

 • Spotkanie z policjantką
  06.09.2018

  W naszej szkole gościła pani policjantka. Młodszy aspirant Dorota Kaczmarska mówiła uczniom o bezpieczeństwie w szkole, na ulicy i w domu. 

  Zawsze na początku nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Skarlinie obywają się spotkania z przedstawicielem Policji. Tak było i w tym roku. W dniu 6 września przyjechała do nas Pani Dorota Kaczmarska, która jest dzielnicową na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie.

  Gość przypomniał uczniom wszystkich klas o tym, by dbali o swoje bezpieczeństwo. Policjantka mówiła m. in. o zachowaniu czujności w drodze do i ze szkoły, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, odpowiednim poruszaniu się na rowerze. Przestrzegała przed kontaktami z nieznajomymi osobami. Apelowała, by w szkole dzieci stosowały się do poleceń nauczycieli i innych pracowników. Była też okazja do przypomnienia numerów telefonów alarmowych.

  Szczególną uwagę policjantka zwróciła na noszenie elementów odblaskowych przez dzieci. Na koniec rozdała młodszym uczniom z klasy pierwszej i trzeciej znaczki odblaskowe ufundowene przez PZU w ramach ogólnopolskiej akcji. 

   

 • Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019
  03.09.2018

  Tak, jak w całej Polsce, tak i w Szkole Podstawowej w Skarlinie, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. 

  Spotkanie w Domu Rolnika rozpoczęlo się o godz. 9. Zebranych uczniów i przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli powitał Pan Adrian Ziółkowski, Dyrektor naszej szkoły. Szczególnie ciepło zwrócił się do dzieci, które pierwszy raz zawitały w progach skarlińskiej placówki oświatowej. Przedstawił też nowych nauczycieli - Panią Beatę Hajduk (język polski), Panią Małgorzatę Jarmużewską  (fizyka) oraz Panią Martę Kotewicz (język angielski). Poinfoirmował o przejściu na emeryturę Pani Łucji Patruralskiej, która będzie uczyła geografii. 

  Pan Dyrektor mówił o remontach w szkole, które były przeprowadzone w czasie wakacji. Podziękował pracownikom obsługi, nauczycielom i rodzicom, którzy w nich pomagali. Przedstawił kalendarz nowego roku szkolnego. Poinformował, że Pani Ewa Januszewska w czasie wakacji uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego, a Pan Tomasz Harfelder stopień nauczyciela mianowanego. Odczytał też fragmenty listu Pani Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej. 

  Kierujący skarlińską placówką oświatową zachęcał uczniów do nauki w nowym roku szkolnym, a uczniom klasy ósmej przypomniał o czekającym ich egzaminie ósmoklasisty. Życzył wszystkim wielu miłych chwil wspólnie spędzonych w szkole w Skarlinie. 

  KLASY i ich WYCHOWAWCY 

  oddział przedszkolny - Pani Elżbieta Baranowska 

  klasa pierwsza - Pani Elżbieta Suszyńska 

  klasa trzecia - Pani Ewa Januszewska 

  klasa czwarta - Pani Iwona Trąpczyńska

  klasa piąta - Pani Sabina Kłosowska 

  klasa szósta - Pani Grażyna Jonowska 

  klasa siódma - Pani Marta Kotewicz

  klasa ósma - Pan Adrian Ziółkowski 

 • Startujemy w nowym roku szkolnym
  29.08.2018

  Informujemy wszystkich uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziców, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w Domu Rolnika dnia 3 września (poniedziałek) o godzinie 9. Serdecznie zapraszamy. 

strona: