Szkoła Podstawowa w Skarlinie

 

Nawigacja

 • W westernowym miasteczku...
  21.05.2018

  Rozpoczęliśmy odliczanie do wakacji. Z nimi właśnie kojarzą się wycieczki i podróże. Uczniowie klas II, III i IV wyruszyli dzisiaj do Grudziądza, a dokładnie do Mega Parku na jeziorem Rudnickim. Tam, żądni przygód młodzi turyści, spędzili pięć godzin na wesołej zabawie w westernowym miasteczku. 

  Na początek zaproponowano dzieciom lekcję przyrody na żywo. Następnie odbyły podróż w czasie i przestrzeni. Poszerzyły wiedzę na temat życia dinozaurów i owadów. Były w świecie przygody i czarodziejskich opowieści. Dowiedziały się, jak wydobywano złoto na Dzikim Zachodzie. Same płukały piasek w poszukiwaniu cennego kruszca. Największą atrakcją było show z Lucky Lukiem na czele. Milena z kl. III okazała się niezłą odwagą. Nie straszne jej były toporki i noże, którymi rzucał w nią kowboj :-). Po sytym obiedzie, rozpoczęły się zabawy w lunaparku. Jedni zjeżdżali na dmuchańcach, inni jeździli samochodami lub bawili się w mini "małpim gaju". Najbardziej cierpliwi opanowali trampoliny. 

  Czas tak szybko płynął, że nie zauważyliśmy, kiedy trzeba było się żegnać z przewodnikiem i Mega Parkiem. Zadowoleni, z licznymi pamiątkami, wróciliśmy o godz. 16.30 do Skarlina. 

  Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas II, III i IV.

  Iwona Trapczyńska

   

 • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas I-III
  18.05.2018

  W dniu dzisiejszym  w Szkole Podstawowej w Bratianie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas I – III . Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II Maja Bednarska, która  wcześniej zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym w Gwiździnach. Po uroczystym powitaniu przez panią dyrektor - Ewę Przybylską  uczniowie zabrali się za rozwiązywanie zadań konkursowych  pod opieką komisji nadzorującej jego przebieg. Zadaniem każdego  z uczestników było rozwiązanie 7 zadań zamkniętych i 3 otwartych w swojej grupie wiekowej. Po zakończeniu konkursu i poczęstunku uczestnicy relaksowali się na auli. Po dogrywce w klasie II nadszedł oczekiwany moment przez wszystkich – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU. Nasza Majka zajęła III miejsce w kategorii klas II, otrzymała książkę i dyplom. Gratulujemy Majce i jej Rodzicom!

  opiekun:p.Ewa Januszewska

 • SIŁA JEST W NAS
  14.05.2018

  Uwaga! Uwaga!

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie firmowanym przez Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Jest to wspólny projekt mieszkańców Skarlina, którzy z pomocą nauczycieli złożyli wniosek o dofinansowanie budowy siłowni zewnętrznej obok placu zabaw. 

  O tym, jakie dofinasowanie otrzyma każdy z projektów, zdecydują klienci Tesco, głosując na jedną z najlepszych inicjatyw w każdym mikroregionie. Głosowanie potrwa niemal miesiąc( 7.05 – 4.06. 2018 r.), kiedy to klienci będą mogli oddawać głosy w swoim sklepie Tesco wrzucając żetony do specjalnych urn.

   Każdy zwycięski pomysł otrzyma dofinansowanie w wysokości 5000 złotych, inicjatywa, która zajmie II miejsce otrzyma 3000 złotych, a zdobywca miejsca III – 1000 złotych na cele statutowe.

  W sklepie Tesco znajdziecie taką urnę z napisem Szkoła Podstawowa w Skarlinie tuż przy wyjściu. Głosujcie! Wrzucajcie jak najwięcej żetonów!

  Siła jest w nas! 

   

 • I Marsz Biało - Czerwonych w Skarlinie.
  27.04.2018

  Zbliża się majówka, a z nią święta 1, 2 i 3 maja. W poprzednim roku o tej porze urządziliśmy Przegląd Tańców Ludowych, a w tym, ruszyliśmy przed siebie, ulicami Skarlina, by obwieścić mieszkańcom, że zbliżają się święta państwowe.

  O godz. 11.00 Małgosia Pietrzykowska powitała wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli z p. Dyrektorem Adrianem Ziółkowskim na czele, rodziców i zaproszonych gości (p. Elżbietę Zalewską - przewodniczącą KGW w Skarlinie, p. Magdalenę Bartychę - wnuczkę posła i senatora II Rzeczypospolitej, p. Edmunda Bartychę - prezesa OSP w Skarlinie oraz p. Andrzeja Godzińskiego - sołtysa wsi Skarlin. 

  W szkolnym holu królował kolor biały i czerwony oraz ... król Stanisław August Poniatowski (Jakub Dłuszczakowski).

  Dawid Kozłowski grą na werblu, dał znak rozpoczęcia marszu. Uczniowie skarlińskiej szkoły, pedagodzy, goście i wszyscy zainteresowani, maszerowali wesoło ulicami Skarlina, śpiewając popularne piosenki o Polsce. W rękach nieśli flagi, transparenty z tytułami rozdziałów Konstytucji RP,  kwiaty. Biało - Czerwoni zostali zauważeni przez  mieszkańców, którzy miło ich witali.

  Cały marsz przebiegał z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Powiadomiono policję, a strażacy ze skarlińskiej OSP zatrzymali ruch pojazdów na drogach wjazdowych do wsi. Nieoczekiwanie eskortował nas nawet policyjny patrol :-)

  Po przejściu trasy dookoła wiejskiego jeziorka, wróciliśmy do Domu Rolnika. Tu odbyło się zaplanowane czytanie KONSTYTUCJI RP Z 1997 r. Najpierw uczennice klasy VI przekazały kilka ważnych informacji o święcie 3 maja, a następnie wyznaczone osoby, i te małe, i te starsze, i te dorosłe czytały poszczególne rozdziały ustawy zasadniczej. W przerwach odśpiewano piosenki o Ojczyżnie,  przedszkolaczki przedstawiły biało - czerwoną wersję "Papai", a dziewczyny z kl. VI - VII taniec z flagami.

  Po rozdziale "Sejm i senat" Samanta Klein przypomniała sylwetkę Augustyna Serożyńskiego, mieszkańca Lekart, człowieka skromnego, a wielkiego duchem, który w okresie międzywojennym pełnił rolę posła i senatora II RP. 

  Na zakończenie przeprowadzono pokaz mody oraz konkurs strojów, który dostarczył wiele emocji. Jury: p. Elżbieta Zalewska, p. Andrzej Godziński oraz p. Dyrektor Adrian Ziółkowski wybrali i nagrodzili, po troje uczniów z kl. 0-I, III oraz kl. IV - VII. 

  Ponieważ na nagrody zasłużyło jeszcze kilka osób, jury po dokładnej, fotograficznej analizie,  przyznało dodatkowo wyróżnienia. A komu? O tym w następnym tygodniu!

  Każde dziecko uczestniczące w marszu otrzyma jeszcze lody, sponsorowane przez p. Iwonę Robaczewską (właścicielkę sklepu obok szkoły) oraz napój, który zafundował p. Jan Klein. Naszym sponsorom bardzo dziękujemy.

  Ok. godz. 13.30 Dyrektor Szkoły zakończył spotkanie dziękując zgromadzonym i gościom  za udział w naszych uroczystościach.

  Podziękowania należą się wszystkim nauczycielom, którzy bardzo aktywnie pomagali i starali się, żeby impreza przebiegała bez zakłóceń. 

  Dziękuję.....Iwona Trąpczyńska - nadworny historyk króla Stasia :-)

   

 • Wybrano najlepszych rachmistrzów
  24.04.2018

  Na apelu  ogłoszone zostały wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego 

  "Super Rachmistrz 2018"

       Do matematycznych zmagań przystąpiło dziesięcioro uczniów  z klas IV-VII . Młodzi „rachmistrze” rozwiązywali zadania na poziomie poszczególnych klas. Starali się liczyć bardzo szybko, oczywiście bez pomocy kalkulatora. Wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami logicznego myślenia i dowiedli, że biegle opanowali sprawności rachunkowe. Najlepsi otrzymali puchary, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Rada Rodziców ufundowała drobne upominki  dla wszystkich odważnych uczestników matematycznych zmagań.  

       

  WYNIKI KONKURSU

  1. miejsce -  Klaudia Kendziorska  klasa VII

   

  2. miejsce -  Małgorzata Mańska    klasa VII

   

  3. miejsce -  Małgorzata Pietrzykowska  klasa VI

   

  4. miejsce  -   Krzysztof Kamiński  klasa V 

  5. miejsce  -  Zofia Rutkowska      klasa IV

  6. miejsce  -  Marta Grzywacz       klasa V

   

  Dyplomy za udział w konkursie  otrzymały: 

  Magdalena Topolewska, Anna Zabłocka,  Samanta Klein i Zenobia Getka.  

   

  Konkurs organizuje corocznie pani Sabina Kłosowska, nauczycielka matematyki. 

   

  Wszystkim uczestnikom  gratulujemy. 

 • Konkurs na dyrektora szkoły w Jamielniku
  26.04.2018

  Poniżej przedstawiemy (proszę kliknąć na link) informacje dotyczące konkursu na dyrektora szkoły w Jamielniku

  http://bip.gminanml.pl/wakaty/111/33/Dyrektor_Szkoly_Podstawowej_im__Jana_Pawla_II_w_Jamielniku/

   

   

 • Uwaga! Marsz Biało - Czerwonych!
  22.04.2018

  Uwaga!

  W piątek 27 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 spod naszej szkoły ruszy pochód uczniów ulicami Skarlina. Chcemy przypomnieć mieszkańcom, że zbliżają się święta 1, 2 i 3 maja. To doskonała okazja, by przybliżyć też treść obecnej konstytucji.

  Zapraszamy mieszkańców Skarlina i okolicy, aby dołączyli do nas. 

  Ważne :-)

  Uczestnicy szukają w garderobie strojów biało - czerwonych. 

  Zapraszamy na majówkę! A w razie niepogody,  obchody świąt organizujemy w Domu Rolnika.

  Organizatorzy

 • XIII Powiatowy Turniej dla Dzieci Sześcioletnich "Czujemy się bezpiecznie"

  20 kwietnia 2018r. Alan Zgliński, Julia Brzezińska i Michał Magierek z oddziału przedszkolnego brali udział w XIII Powiatowym Turnieju dla Dzieci Sześcioletnich "Czujemy się bezpiecznie" w Nowym Mieście Lubawskim. Skarlińskie przedszkolaki reprezentowały gminę Nowe Miasto Lubawskie (po zwycięstwie na etapie gminnym). W powiatowych zmaganiach przedszkolaków brało udział sześć drużyn: Skarlin, Nowe Grodziczno, Kurzętnik oraz trzy drużyny z przedszkoli miejskich Nowego Miasta Lubawskiego.Podobnie jak na konkursie gminnym dzieci musiały wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami związanymi z tematyką bezpieczeństwa. Tym razem Julia, Michał i Alan nie zajęli miejsca na podium, mimo iż zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejetności. Dzieci zyskały jednak kolejne doświadczenie i otrzymały szereg nagród rzeczowych wręczonych przez Komendanta Powiatowego Policji inspektora Jacka Drozdowskiego oraz pamiątkowy dyplom. Dziękujemy Michałowi, Julce i Alanowi za piękne reprezentowanie naszej szkoły.

  Elżbieta Suszyńska

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • XI Gminny Konkurs Karaoke za nami
  20.04.2018

  W naszej szkole odbył się po raz jedenasty Gminny Konkurs Karaoke. Jury wytypowało najlepszych młodych wokalistów. 

   

  Do konkursowych zmagań stanęło 13 osób – uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Nowe Miasto Lubawskie z wyjątkiem Jamielnika. Przyjechali z nauczycielami muzyki, którzy przygotowywali ich do rywalizacji. 

   

  Imprezę otworzył i powitał gości Adrian Ziółkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Potem już można było posłuchać piosenek zespołów: „Perfect”. „Feel”, „Ottawan i „Czerwone Gitary” oraz Maryli Rodowicz, Danuty Rinn, Urszuli Sipińskiej, Czesława Niemena, Jaremy Stępowskiego, Kasi Sobczyk i Seweryna Krajewskiego. 

  Jury — Mariola Browarska, Stanisław R. Ulatowski i Zbigniew Kremski miało twardy orzech do zgryzienia, by wytypować najlepszych. 

  Pierwsze miejsce przyznano Laurze Lendzion ze Szkoły Podstawowej w Radomnie za piosenkę „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Droma ze szkoły w Bratianie, która zaśpiewała „Wspomnienie” Czesława Niemena. Trzecie miejsce wyśpiewał Nikodem Dąbrowski z placówki oświatowej w Tylicach, który zaprezentował piosenkę „Warszawski taksówkarz” Jaremy Stępowskiego. Nagrody dla tych solistów ufundowali Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie z siedzibą w Mszanowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Nagrodę Adriana Ziółkowskiego, dyrektora skarlińskiej szkoły otrzymała Agata Bukowska ze szkoły w Tylicach za wykonanie piosenki w języku angielskim „Hands up” z repertuaru zespołu Ottawan. Nagrodę „Gazety Nowomiejskiej”, która patronowała imprezie, przyznano zaś Klaudii Kendziorskiej ze szkoły w Skarlinie za wykonanie piosenki „Nie mogę ci wiele dać” zespołu „Perfect”. Swoją nagrodę przekazała też Elżbieta Zalewska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Skarlinie. Wręczyła ją Dawidowi Kozłowskiemu, uczniowi szkoły w Skarlinie. Był też konkurs dla publiczności, w którym zaśpiewało sześć osób. Wygrała go Daria Puchalska, mieszkanka Lekart. Dla niej nagrodę ufundowała firma „Komputronik” mieszcząca się na ul. Sienkiewicza 2 w Kurzętniku. Gwiazdą tegorocznego skarlińskiego karaoke była 5 - letnia Jagoda Prokop z Kurzętnika, która dała krótki koncert. Dziewczynka ma na swoim koncie już wiele sukcesów, a śpiewu uczy się od dwóch lat w kurzętnickim Gminnym Centrum Kultury pod czujnym okiem Moniki Weisgerber. 

  Koordynatorką muzycznego spotkania była Pani Grażyna Jonowska. 

  Zapraszamy do oglądanie zdjęć i filmów z imprezy. 

   

   

 • Gminny Konkurs Ortograficzny w Radomnie
  17.04.2018

  Po raz XVI odbył się w Radomnie Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I-III z sześciu szkół naszej gminy. Skarlińską szkołę reprezentowali mistrzowie klasy II - Julia Grzywacz i klasy III - Franciszek Magierek. Dzieci pisały dyktando i rozwiązywały test w swoich kategoriach wiekowych. Po godzinnej walce z bykami, komisja złożona z nauczycieli - opiekunów wydał werdykt. Nagrody i dyplomy wręczali Wójt Gminy Nowe Miasto Lub. p. Tomasz Waruszewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radomnie p. Barbara Śmiech oraz organizatorka konkursu - p. Elżbieta Granica.

  Uwaga, uwaga!

  Julia Grzywacz zdobyła I miejsce w kategorii klas II. Zakwalifikowała się tym samym do Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Gwiździnach. Gratulujemy Julce, jej wychowawczyni p. Ewie Januszewskiej oraz rodzicom.

  Na gratulacje zasłużył też Franek Magierek, który dzielnie walczył z bykami. Mimo, że nie znalazł się na podium, okazał wielką determinację w dążeniu do celu i pokonał wiele barier. Jego rodzicom należą się równie duże gratulacje za wspieranie syna i pomoc w przygotowaniach. 

  Iwona Trąpczyńska

 • Zapraszamy na Gminny Konkurs Karaoke
  15.04.2018

  Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i karaoke na XI Gminny Konkurs Karaoke, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Skarlinie. 

  Impreza odbędzie się w piątek, 20 kwietnia, o godzinie 11 w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Przed publicznością i jury zaśpiewa 13 uczniów szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie. Będzie też konkurs dla publicznosci, w którym każdy może wziąć udział. Oczywiście nie zabraknie też wystepu gwiazdy... Atrakcyjne nagrody czekają. Koordynatorką spotkania jest Pani Grażyna Jonowska,

  Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci do dopingowania młodych wokalistów i do miłego spędzenia czasu. 

 • Powiatowy Happening Ekologiczny „Historie ukryte w kamieniach"
  13.04.2018

  W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się XV Powiatowy Happening Ekologiczny „Historie ukryte w kamieniach”.

  W spotkaniu brali udział uczniowie z pięciu szkół naszego powiatu: Łąkorza, Bratiana, Jamielnika, Skarlina i Grodziczna. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Bednarska, Ola Szymańska, Sandra Górka, Kacper Lenckowski - uczniowie klasy II i Kasia Rutkowska, Milena Wiśniewska, Franek Magierek i Oskar Wiliński  - uczniowie klasy III. Poprzez zabawę, zajęcia plastyczne, śpiew i taniec dzieci uczyły się praktycznej segregacji śmieci. Pan dr Paweł Wolniewicz paleontolog z Uniwersytetu w Poznaniu przeprowadził zajęcia praktyczne z dziećmi w czasie których uczniowie oglądali różne skamieliny pod specjalnymi lupami. W innej sali pod okiem pań: Iwony Wasilów i Katarzyny Przeradzkiej malowały kamienie. Pan  Krzysztof Puwalski omówił z dziećmi problemy związane z niebezpiecznymi odpadami szczególnie groźnymi dla ludzi i zwierząt. Po trzygodzinnej zabawie wszyscy  zrozumieli, jak ważne jest, by każdy z nas dbał o środowisko. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na podsumowanie happeningu posadzono na terenie szkoły w Jamielniku kolejny krzew, który będzie przypominał, że o przyrodę musimy dbać codziennie, a nie tylko od święta.

  Opiekun: Ewa Januszewska      

   

 • Gminny Turniej dla Dzieci Sześcioletnich "Czujemy się bezpiecznie"
  10.04.2018

  Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego brały udział w Gminnym Turnieju dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”. W szkole w Gwiździnach spotkali się przedstawiciele pięciu oddziałów przedszkolnych z naszej gminy: Skarlina, Bratiana, Jamielnika, Tylic i Gwiździn. Reprezentacja Skarlina w składzie: Alan Zgliński, Julia Brzezińska i Michał Magierek z wielkim zapałem przystąpiła do rozwiązywania zadań konkursowych. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, wybranych znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię oraz umiejętnością oceny sytuacji bezpiecznej i  niebezpiecznej. Wyniki zmagań przedszkolaków były dla nas bardzo satysfakcjonujące. Drużyna ze Skarlina zajęła I miejsce. II miejsce przypadło Bratianowi, III miejsce  ex aequo Gwiżdzinom i Jamielnikowi.  Alan, Julia i Michał z wielką dumą odebrali z rąk pani dyrektor Hanny Błaszkowskiej puchar, dyplom i nagrodę książkową. Jako zwycięzcy zmagań gminnych drużyna przedszkolaków ze Skarlina będzie reprezentowała naszą gminę w konkursie powiatowym  (trzymamy kciuki!). Szkoła Podstawowa w Skarlinie będzie także gospodarzem kolejnego gminnego konkursu dla przedszkolaków w 2019r.

  Dzieci przygotowywały się do konkursu pod opieką wychowawcy oddziały przedszkolnego Elżbiety Suszyńskiej.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym

 • Zabawy z poezją Małgorzaty Strzałkowskiej
  21.03.2018

  Tradycją naszej szkoły jest witanie wiosny poetycko. W tym roku bawiliśmy się z poezją  Małgorzaty Strzałkowskiej – ikoną  polskiej literatury dla dzieci. Poetka, prozaiczka, twórczyni unikatowych ilustracji - autorka uwielbianych i wielokrotnie nagradzanych książek. Dorobek literacki Małgorzaty Strzałkowskiej zachwyca różnorodnością. Są w nim książki, które kochają dzieci, cenią rodzice i nauczyciele.

  W szkolnej imprezie udział wzięli przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w czterech kategoriach. Oceniano ich umiejętności plastyczne, recytatorskie, aktorskie i sportowe. Dużo radości zgromadzonym dały mini spektakle przygotowane przez poszczególne klasy pod czujnym okiem swoich wychowawców.

  Jury w składzie:  Bożena Smoczyńska, Grażyna Jonowska  i  Tomasz Harfelder oceniło wszystkie działania uczniów i przyznało:

  I miejsce klasie III ( wychowawca Iwona Trąpczyńska )

  II miejsce klasie V (wychowawca Elżbieta Baranowska)

  III miejsce klasie VI (wychowawca Łucja Paturalska)

  Zwycięzcy otrzymali puchar Dyrektora szkoły. Wszystkie grupy odebrały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Impreza była doskonałą okazją do poznania utworów poetki, które są śmieszne i dają spontaniczną, dziecięcą radość. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę z utworami Małgorzaty Strzałkowskiej. Zdjęcia w galerii foto.

  kliknij Filmowe wspomnienia 

  Organizatorki; Elżbieta Baranowska, Iwona Trąpczyńska

 • Informacja o rekrutacji
  19.03.2018

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skarlinie informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019, zostały przyjęte.

 • Międzynarodowy  Konkurs   KANGUR  MATEMATYCZNY
  15.03.2018

  Od wielu lat uczniowie  Szkoły Podstawowej w Skarlinie  biorą  udział w Międzynarodowym  Konkursie   KANGUR  MATEMATYCZNY.   Konkurs  patronują : Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wydział Matematyki i Informatyki UMK. Te same zestawy zadań  i wspólna data konkursu dla wszystkich krajów to dodatkowa forma rywalizacji dla młodych matematyków.  Konkurs  jest  okazją do popularyzacji matematyki i ma charakter intelektualnej zabawy. Nasi uczniowie z klas V-VII : Marta Grzywacz, Krzysztof Kamiński,  Małgorzata Pietrzykowska,  Samanta Klein, Klaudia Kendziorska i  Małgorzata Mańska rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach  Beniamin i  Kadet . Test składał się z  30 zadań,  a ciekawostką jest fakt, że za błędną odpowiedź   uczestnik  otrzymuje punkty ujemne. Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut.  Zadania nie były łatwe, ale wszyscy  dzielnie i  wytrwale pracowali. Każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną z drutu. 

  Prace naszych reprezentantów sprawdzane będą w regionie olsztyńskim. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

  Opiekun kółka matematycznego

  Sabina Kłosowska

 • XLI Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
  14.03.2018

  Po raz XLI odbyły się w Bratianie gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII Samanta Klein i Klaudia Kendziorska. Dziewczyny, z racji wieku, rozwiązywały test na poziomie gimnazjalnym. Pytania dotyczące organizacji PSP, OSP, przepisów przeciwpożarowych były na tyle trudne, że tym razem, nie odnotowaliśmy sukcesów. Nie zniechęcamy się i w kolejnym roku staniemy ponownie w strażackie szranki ze zwycięzcami obecnej edycji, którym szczerze gratulujemy!

  Iwona Trąpczyńska

   

 • Ortograficzne boje w Jamielniku
  14.03.2018

  W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział również nasi przedstawiciele.

  Do Jamielnika z polonistką Panią Grażyną Jonowską pojechali następujący uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarlinie: Zofia Rutkowska i Anna Zabłocka - uczennice klasy czwartej oraz Małgorzata Mańska i Maciej Łukaszewski z klasy siódmej. To oni wygrali eliminacje szkolne, bo najlepiej napisali wcześniejsze dyktanda w swojej szkole. Już byli zwycięzcami. 

  Gminne dyktando w Jamielniku pisało 23 uczniów z wszystkich sześciu szkół podstawowych nowomiejskiej gminy. Treść doktanda była dostępna i zrozumiała, ale zawierała wiele trudności ortograficznych. Najlepiej ze skarlińskiej czwórki poradził sobie Maciek, jednak byli od niego jeszcze lepsi z ortografii uczniowie z innych szkół, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Wszyscy uczestnicy gminnego dyktanda otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

 • Gminny Turniej Sportowy - "Jestem sprawny na 6"
  13.03.2018

  W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się  Gminny Turniej Sportowy „Jestem sprawny na 6”. Do rywalizacji stanęło sześć  szkół z terenu gminy. W skład każdej z drużyn wchodziło 8 uczniów + 2 zawodników rezerwowych. Wszystko zaczęło się od wspólnej muzycznej rozgrzewki, którą poprowadziły uczennice starszych klas.  Uczestnicy zmagali się z sześcioma konkurencjami do których przygotowywali się już wcześniej. Większość konkurencji polegała na szybkim wykonaniu określonych ćwiczeń przez wszystkich członków zespołu. W czasie podsumowania  wszyscy podziwiali starsze uczennice ze szkoły w Radomnie, które zaprezentowały układ taneczny do piosenki Alvaro Soler „Sofia”. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały piłki, a każdy uczestnik medal.

  Nasi reprezentanci znaleźli się poza podium, ale należy podkreślić, że bardzo dzielnie walczyli. 

  Gratulujemy naszej ekipie, w składzie:

  Klasa II : Maja Bednarska, Julia Grzywacz

  Klasa III: Milena Wiśniewska, Katarzyna Rutkowska, Weronika Świąder, Franek Magierek, Bartek Puchalski, Oskar Wiliński, Daniel Lubieniecki, Wiktor Bańka.

  Uczestników przygotował p.Adrian Ziółkowski, opiekun p.Ewa Januszewska.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Noc w bibliotece
  10.03.2018

  W nocy z 9 na 10 marca 2018 r. uczniowie klasy V spotkali się na integracyjnym spotkaniu, które odbyło się w skarlińskiej bibliotece. Zaopatrzeni  w śpiwory, poduchy i dobre humory przystąpiliśmy do realizacji  planów  nocnego spotkania. Pracowaliśmy nad scenografią do naszego przedstawienia, ćwiczyliśmy role, śpiewaliśmy piosenki, a nade wszystko dobrze się bawiliśmy. Był też czas na  zagadki słowno - literackie, układanie puzzli, czytanie książek. Nie zabrakło również damsko - męskiej wojny na poduszki. Zmęczeni uczniowie zasypiali kolejno, ale nocne Polaków rozmowy trwały nawet do rana. Oj ciężko było wstać,  niektórym, nawet bardzo. Po śniadanku i porządkach o godz. 10.00  rozjechaliśmy się do swoich domów, by odespać nieprzespaną  noc. Fotki w galeriismiley

  Elżbieta Baranowska

strona: