• Ognisko integracyjne klasy 8

• 18.10.2023 r.

We współczesnym świecie, w natłoku zajęć i obowiązków bardzo ważne jest, aby znaleźć miejsce i czas do przebywania razem, a nie tylko obok siebie.

Uczniowie klasy  8  z wychowawczynią -  Panią Sabiną Kłosowską  spotkali  się przy ognisku, by  spędzić razem trochę czasu w innej formie niż w klasowych ławkach.  W spotkaniu uczestniczyli również rodzice. Oprócz tradycyjnych kiełbasek na ognisku były pieczone ziemniaki. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. Przy płonącym ognisku, w pięknych okolicznościach przyrody  czas szybko płynął.  Śmiech i  rozmowy na przyjemne tematy, wspólne śpiewanie i biesiadowanie to dobry sposób na relaks i odstresowanie.

Uczniowie wraz z wychowawczynią dziękują rodzicom, którzy znaleźli czas, przygotowali ognisko i  uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym.

• BohaterON w naszej szkole

10.10.2023 roku w naszej szkole odbyła się wspólna lekcja historii dla klas IV-VIII zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii historycznej BohaterON w twojej szkole 2023. Celem kampanii jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Projekt ma także edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Lekcja rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia, w którym nauczycielka historii Marta Makowska nakreśliła tematykę zajęć, podkreślając znaczenie września 1939 roku w historii naszego narodu.

Następnie uczniowie pracowali w grupach z wykorzystaniem rutyny 12 kreatywnych pytań, po czym wysłuchali opowiadania Magdaleny Górskiej „Iskra nadziei”. Z zainteresowaniem zapoznali się z treścią pamiętnika spisanego przez nastoletnią Jankę, mieszkankę walczącej z okupantem Warszawy. Kolejnym etapem zajęć było sprawdzenie co udało się zapamiętać oraz tworzenie map myśli z hasłami związanymi z opowiadaniem. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.

To jednak nie koniec kampanii. Teraz zapraszamy wszystkich uczestników lekcji do umieszczenia wpisów na stronie Dumni z Powstańców, gdzie można podziękować naszym Bohaterom, napisać kilka słów o znaczeniu Ich walki dla całego narodu. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii. Wszycy uczestnicy zajęć otrzymają ponadto dyplomy potwierdzające udział w kampanii.

Link do wpisów:

• ALEX GÓRKA- najsympatyczniejszym chłopakiem

• Po raz 28 wybraliśmy najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole.

Jak co roku z okazji dnia chłopaka odbyły się wybory na ,,Najsympatyczniejszego chłopaka".

Głosowanie odbyło się w II turach. W pierwszej podawano swoich kandydatów, gdzie spośród nich z największą iloscią głosów przeszli do drugiej tury głosowania.

Byli to:

Alex Górka- Oddział Przedszkolny

Franciszek Górka- Oddział Przedszkolny

Igor Łukaszewski- KL. II

Igor Pieniążkowski- KL. II

Alan Zgliński- KL. VI

Po II głosowaniu najsympatyczniejszym chłopakiem naszej szkoły został ALEX GÓRSKA z OP.

Gratulujemy Alexowi jak również pozostałym wyróżnionym uczniom.

Podczas piątkowego dnia głośnego czytania, Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Paulina Łukaszewska ogłosiła oficjalnie wyniki, a nagrody wręczyła Pani Dyrektor Marta Kotewicz.

• Szkolny Konkurs "Czym jest dla mnie Niepodległa?"

• Zbliża się 11 listopada - data wyjątkowo ważna dla Polek i Polaków.

Jak co roku będziemy obchodzić w naszej Szkole Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości, w tym roku proponujemy Wam drodzy Uczniowie konkurs, w którym możecie pokazać, napisać czym dla Was jest Niepodległa Polska.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości, a na Wasze prace plastyczne i literackie czekamy do 31.10. 2023 roku.

Liczymy na Waszą kreatywność!

Szczegóły w regulaminie oraz u organizatora.

Marta Makowska