• Sukcesy plastyczne Julki Makowskiej uczennicy klasy drugiej

• Julka Makowska uczennica klasy drugiej bierze udział w licznych konkursach plastycznych na szczeblu gminnym,powiatowym i wojewódzkim.

Z wielką pasją i zaangażowaniem wykonuje różne prace plastyczne czego efektem są wyróżnienia i nagrody.

Julka zajęła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym " Kurka Wielkanocna" organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim.

Została nagrodzona w konkursie plastycznym "Szewczyk Dratewka z Warmii i Mazur walczy ze smogiem" organizowanym przez Warmińsko -Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, a także zdobyła bilet wstępu do Muzeum Lizaka w Jaśle za piękne wykonanie pracy pt. "Moj wymarzony lizak".

W  konkursie tym uczestniczyła także siostra Julki - Emilka, która również została nagrodzona.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i ich Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest KOLOR NIEBIESKI. To ukłon w kierunku osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Niebieskim akcentem społeczność szkoły łączy się z nimi, stara się zrozumieć ich codzienność,z którą muszą się zmagać, a także uczy tolerancji na inność zachowań.

Nasza społeczność szkolna rownież przyłączyła się do obchodów Dnia Świadomości Autyzmu! Uczniowie szkoły na znak solidarności z osobami z autyzmem pokazali swoją niebieską dłoń! Uczniowie klas młodszych wykonali piękne prace nawiązujące do tematyki autyzmu.

• Zabawy z poezją Juliana Tuwima

• Skarlińska szkoła od dwudziestu trzech lat słynie z ZABAW Z POEZJĄ. W przedświąteczny  czas impreza ta  zagościła w Domu Rolnika. W poetyckiej rywalizacji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z odddziału przedszkolnego. Spotkanie otworzyła i zgromadzonych powitała pani dyrektor szkoły  Marta Kotewicz. Przedstawiła jury, w składzie p. Bożena Aniela Smoczyńska, p. Elżbieta Baranowska oraz p. Mirosława Zelma.  Organizatorki konkursu  p. Ewa Januszewska i p.Ewa Skubaja zaprosiły do wspólnej zabawy.

Uczniowie klasy szóstej przybliżyli wszystkim postać Juliana Tuwima, a następnie zaśpiewali utwór z najnowszego filmu  "Akademia Pana Kleksa" do którego tańczyli uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Kolejna piosenka "Jestem Twoją Bajką" została wykonana przez uczniów klasy czwartej, do której tańczyli uczniowie klasy piątej.

W ramach konkursu plastycznego uczniowie wykonali plakat ilustrujący dowolny wiersz  oraz zaprezentowali go przed publicznością.

Kolejnym punktem Zabaw z poezją był konkurs recytatorski . Dwoje wybranych uczniów z klas 0- VIII recytowało wiersze Jukiana Tuwima.

Najwięcej emocji budziły inscenizacje wierszy. Każda klasa przygotowała stroje, rekwizyty, dekoracje, muzykę i odegrała scenki najlepiej jak potrafiła.

Po zakończonych konkursach, przyszedł czas na ogłoszenie wyników przez jury.

Pani Bożena Smoczyńska przekazała zgromadzonym na sali w Domu Rolnika iż:

I miejsce zajęła klasa II - wychowawczyni p.Ewa Januszewska

II miejsce zajął oddział przedszkolny - wychowawczyni p. Sylwia Juszczak

III miejsce zajęła klasa I -wychowawczyni p. Paulina Łukaszewska

Imprezę zakończyła pani dyrektor, która podziękowała organizatorom, paniom z jury, wychowawcom klas i przede wszystkim uczniom, bez których to spotkanie nie odbyłoby się.

Nagrody zakupiono ze środków Rady Rodziców - dziękujemy!