• O SAMORZĄDZIE

O SAMORZĄDZIE...

Samorząd Uczniowski reprezentuje uczniów Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Jest wybierany zawsze w czerwcu przez brać szkolną. Wcześniej odbywa się kampania reklamowa, podczas której kandydaci do samorządu na tablicy ogłoszeń przedstawiają w formie plakatów wyborczych plany swoich działań na rzecz szkoły i uczniów. Po wyborach członkowie nowego samorządu wybierają spośród siebie przewodniczącego, jego zastępcę, skarbnika oraz członków.

We wrześniu samorząd tworzy plan pracy na cały rok szkolny i później pracuje według niego. Znajdują się w nim konkursy, plebiscyty i imprezy szkolne. W sumie w czasie roku szkolnego samorząd zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w około 20 imprezach.
               Od 1 września 2023 roku opiekunem Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej w Skarlinie jest Pani PAULINA ŁUKASZEWSKA.

Coroczna akcja "GROSZ DO GROSZA"

W maju zbieramy karmę dla bezdomnych psów i kotów

W styczniu nasi wolontariusze prowadzą kwestę na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY