Szkoła Podstawowa w Skarlinie

O SAMORZĄDZIE SKŁAD SAMORZĄDU PLAN PRACY

O SAMORZĄDZIE

O SAMORZĄDZIE...

Samorząd Szkolny reprezentuje uczniów Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Jest wybierany zawsze w czerwcu przez brać szkolną. Wcześniej odbywa się kampania reklamowa, podczas której kandydaci do samorządu na tablicy ogłoszeń przedstawiają w formie plakatów wyborczych plany swoich działań na rzecz szkoły i uczniów. Po wyborach członkowie nowego samorządu wybierają spośród siebie przewodniczącego, jego zastępcę, skarbnika oraz członków.

We wrześniu samorząd tworzy plan pracy na cały rok szkolny i później pracuje według niego. Znajdują się w nim konkursy, plebiscyty i imprezy szkolne. W sumie w czasie roku szkolnego samorząd zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w około 20 imprezach.
     Od 1 września 2000 roku opiekunem Samorządu Szkolnego przy Szkole Podstawowej w Skarlinie jest Pani GRAŻYNA JONOWSKA.

Akcja "Grosz do grosza"

Wybory  najsympatyczniejszych uczniów szkoły