• Narodowe Czytanie i Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania.

W ramach tej akcji Pani Ewa Skubaja, nauczyciel języka polskiego i biblioteki, zaprosiła wszystkich do Narodowego Czytania ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W organizacji akcji pomogli również członkowie SU naszej szkoły, a o dekoracje zadbał opiekun SU, Pani Paulina Łukaszewska

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana przez Parę Prezydencką Annę i Bronisława Komorowskich w 2012 roku wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

W tym roku zaś jest to właśnie ,,Nad Niemnem".

Narodowe czytanie rozpoczęła Pani Dyrektor Marta Kotewicz, następnie pięknie czytali uczniowie klasy VI: Julia Brzezińska, Aleksandra Rasztemborska i Filip Śliwiński, a także nauczyciele, Panie: Ewa Skubaja i Ewa Januszewska.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Radna Barbara Giziewska, która jest z nami zawsze i nigdy nie odmawia wspólnego świętowania różnych okazji. Za co bardzo serdecznie dziękujemy, jak również za słodki upominek, który przygotowała dla wszystkich z naszej szkoły.

Dziękujemy Pani Barbarze Topolewskiej za uczestnictwo w dzisiejszym dniu.

Na łonie natury, przy blasku słonecznych promieni wszyscy uczniowie, mogli wsłuchać się w czytany tekst. Wiadomo, że jest to trudny tekst dla młodych uczniów, ale drodzy Państwo pamiętajmy, że czytanie rozwija i pobudza wyobraźnię i wzbogaca zasób słownictwa u dzieci, dlatego zachęcamy do codziennego czytania swoim dzieciom nawet i tym starszym

• Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Historycznego

• "Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia" (Cyceron)

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Historycznego za nami.

Opracowaliśmy wspólnie plan działania, wybraliśmy interesujące nas tematy, porozmawialiśmy o tym co i jak chcemy robić. Było bardzo kreatywnie, co dobrze wróży na przyszłość. Na naszych zajęciech będziemy bawić się historią, ucząc się przy okazji - taki mamy plan.

Spotykamy się co dwa tygodnie w czwartek o godzinie 14:25, zapraszamy wszystkich chętnych, dołączyć można zawsze

Na kolejnym spotkaniu mowa będzie o tym skąd wziął się język polski, jak ewoluował oraz poruszymy temat słów już zapomnianych.

• Spotkanie szkoleniowe naszej kadry pedagogicznej

• ,,Szkoła nie polega na napełnianiu wiadra, ale na rozpalaniu ognia."🏫

Pamiętacie Państwo, że w kwietniu bieżącego roku braliśmy udział w Debacie oświatowej dotyczącej podniesienia jakości pracy szkół.

Teraz kontynuujemy to co zostało wypracowane na debacie, a mianowicie spotykamy się z ekspertką Majką Szostak, która wprowadza nas w etapowe doskonalenie nauczycieli, a wszystko po to, aby zwiększyć efektywność i jakość pracy nauczycieli, co mamy nadzieję, przełoży się na wyniki w nauce naszych obecnych jak i przyszłych uczniów.

Przez najbliższy rok będziemy spotykać się, szkolić i podnosić swoje kompetencje. 😉

Z myślą o naszych uczniach❤️

Trzymajcie kciuki🙃

• Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA w naszej szkole - 20.09.2023 r.

• ,,Sprzątanie świata łączy ludzi”- pod takim hasłem  dołączyliśmy w tym roku do TRZYDZIESTEJ,  jubileuszowej  akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Przedszkolaki dzielnie porządkowały teren boiska a uczniowie klas I-VIII z wychowawcami wyruszyli na wcześniej wyznaczone trasy i  sprzątali najbliższą okolicę.

Wspólne sprzątanie to nie tylko troska o nasze otoczenie, ale także świetna okazja do integracji.

Staramy się naszymi akcjami pokazać, że nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, tylko o to, aby przestać śmiecić!!!

Takie akcje mają sens i są potrzebne,  bo czyste środowisko to nasza wspólna sprawa.

Każdy weźmie na siebie mały skrawek świata, a wspólne działanie pozwoli posprzątać całą Polskę!

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Koordynator: Sabina Kłosowska

• GRANTY PPGR- obowiązek składania oświadczenia

• Szanowni Państwo, przypominamy, że osoby które otrzymały sprzęt komputerowy z projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym  – Granty PPGR” na podstawie § 4 pkt 4 umowy podpisanej z Gminą Nowe Miasto Lubawskie, zobowiązane są do złożenia oświadczenia o posiadaniu i użytkowaniu otrzymanego sprzętu komputerowego. Oświadczenia należy składać osobiście do: Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie  (pokój nr 38,39 - Referat Oświaty) lub listownie na poniższy adres: Urząd Gminy w Nowym Mieście Lubawski  ul. Podleśna 1, 13-300 Mszanowo.  Oświadczenia należy złożyć do dnia 16 października 2023r.

OŚWIADCZENIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO PONIŻEJ

• Spotkanie z Panią Policjantką

• Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego za nami

Sporo zmian w naszej szkole, mamy nadzieję, że wszystkim się podobają.

Rozpoczęliśmy rok szkolny od spotkania z przedstawicielem KPP w Nowym Mieście Lubawskim, Panią Ludmiłą Mroczkowską, która przypomniała zasady bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły ale również w domu czy nacodzień.

Zdecydowanie na pochwałę zasłużył Łukasz Świstowski z Oddziału Przedszkolnego, który nie bał się zadawać pytań, a równocześnie znał wszystkie odpowiedzi na pytania Pani Policjantki! Brawo dla Łukasza i jego rodziców, za świadome wychowywanie dziecka

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Rozpoczęliśmy trochę później niż zwykle, bo 4 września od mszy w kościele parafialnym.

Serdecznie dziękujemy proboszczowi ks. Kanonikowi Krzysztofowi Szulc, za modlitwę w intencji naszych uczniów i nauczycieli

Następnie wszyscy zebraliśmy się w domu rolnika, gdzie wszystkich nowych uczniów i tych gorliwych powitała nowa Pani Dyrektor Marta Kotewicz, która została przedstawiona przez Panią kierownik Referatu Oświaty- Annę Lenckowską

Podziękowania kierowano do Pani Pauliny Łukaszewskiej za kierowanie naszą jednostką w minionym roku szkolnym

Życzymy wszystkim dzieciom i uczniom udanego roku szkolnego z mniejszymi jak i większymi osiągnięciami i sukcesam.