• Jesienne malowanie aparatem i słowem :-)

          • Na dworze zrobiło się kolorowo. Słońce i chmury malują piękne pejzaże. Jesień była i jest inspiracją malarzy i ... poetów :-) 

            Zachęcamy uczniów i nauczycieli do wysyłania zdjęć i wierszy, w których JESIEŃ bedzie grała pierwsze skrzypce, na adres itrapczynska@gmail.com . Trzeba tylko trochę chcieć. Pozytywne uwagi za udział w haapeningu zapewnione. 

            Zasady:

            - Każdy wybiera 2 najładniejsze fotki. Dba o dobrą jakość, ostrość.

            - Wiersze powinny być rymowane, 2 zwrotkowe, po 4 wersy. Napiszcie je własnoręcznie, warto ozdobić kartkę, a potem już tylko cyk aparatem  i wysyłamy.  Najładniejsze, najciekawsze wg jury zostaną wywołane w dużym formacie i zaprezentowane na szkolnym holu. Za piękne wiersze premia z j. polskiego :-)

            Czekamy na Wasze prace. Nie zwlekajcie, czas do końca listopada. Pogoda sprzyja. Każdej klasie rezerwuję galerię, więc pokażcie swoją aktywność. To wiele nie kosztuje :-)

            Każdy ma talent, odkryj go i Ty!

            fot. I. Trąpczyńska 

        • Jesiennie, zdrowo i kolorowo
          • Jesiennie, zdrowo i kolorowo

          •          Klasa druga pamiętała o nadejściu kalendarzowej jesieni i z tej racji wspólnymi siłami wykonała kolorową Panią Jesień. W sali lekcyjnej zagościły także inne prace plastyczne związane z jesienią, pojawiły się grzybki, jesienne drzewa, warzywne kukiełki itp. W październiku uczniowie dowiedzieli się "Dlaczego musimy jeść różne potrawy?". Pogłębiali temat zdrowego odżywiania, zapoznali się  z "Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej", a następnie ze wzgędu na obostrzenia związane z covid - 19 uczniowie w  swoich domach wykonali smaczne, zdrowe i kolorowe  posiłki. 

            Pamiętajmy o zdrowym odżywaniu przez cały rok.

            Ewa Januszewska

             

          • Ślubowanie klasy I

          • 20.10.2021

            W środę 20 października, odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Zgromadzonych powitała przewodnicząca SU Zosia Rutkowska. Po odśpiewaniu hymnu i odebraniu raportu, głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Adrian Ziółkowski. Pierwszaczki wysłuchały życzeń, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz choreograficzne. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich młodszych kolegów pytania, zagadki i zadania. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, zdały egzamin. Starsze koleżanki założyły im na głowy birety. Kolejnym, ważnym momentem było ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów  na uczniów przez Pana Dyrektora. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, a od rodziców rożek ze słodyczami. Przedstawiciele młodszych i starszych klas oraz Rada Rodziców, reprezentowana przez p. Jagodę Górkę,  złożyli maluszkom życzenia i podarowali niespodzianki. Uroczystość zakończyła wychowawczyni Iwona Trąpczyńska, która życzyła swoim wychowankom, by nauka w szkole była dla nich WIELKĄ PRZYGODĄ. Następnie dzieci, ich rodzice, p. Dyrektor oraz wychowawczyni udali się na słodki poczęstunek. 

        • Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego
          • Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego

          • 18 października 2021r dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Elżbietą Suszyńską wybrały się na pierwszą wspólną wycieczkę do Rodzinnego Centrum Rozrywkowo – Sportowego Hullo w Fijewie koło Lubawy. Towarzyszyli nam p. Ewa Ochlak oraz kilkoro rodziców z młodszymi dziećmi. Podróż autokarem minęła bardzo szybko i o 8.45 zameldowaliśmy się na miejscu. Ogromu wrażeń i radości dostarczyły  liczne atrakcje: „Małpi gaj”, kino sferyczne, ciekawe doświadczenia chemiczne dla najmłodzych. Był także smaczny obiadek z ulubionymi potrawami dzieci. Na koniec pobytu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Zmęczeni licznymi atrakcjami i ogromną aktywnością, większość dzieci w drodze powrotnej smacznie spała. Był to wspaniały dzień integracji, zabawy, nauki i aktywności fizycznej. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom i p. Ewie za pomoc w opiece nad dziećmi.

            Elżbieta Suszyńska

          • Święto Edukacji Narodowej

          • 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. To święto nie tylko pedagogów, ale wszystkich pracowników szkoły. Dzisiaj w sali Domu Rolnika odbyła się uroczysta akademia. Zgromadzonych powitał Dyrektor Szkoły p. Adrian Ziółkowski. W swoim przemówieniu, przypomniał o ważnej  i niełatwej pracy nauczycieli. Za wysiłek i kreatywność nagrodził: p. Iwonę Trąpczyńską, p. Elżbietę Suszyńską, p. Grażynę Jonowską, p. Ewę Januszewską, p. Martę Kotewicz, p. Ewę Ochlak, p. Małgorzatę Kamińską oraz p. Adama Baranowskiego. Pani Elżbieta Baranowska otrzymała NAGRODĘ WÓJTA, którą odbierze w poniedziałek w Urzędzie Gminy. 

            Uczniowie klasy VI, przygotowani przez wychowawczynię p. Anitę Grzywacz, przedstawili część artystyczną. Zaprezentowali scenki z życia ucznia, wiersze i piosenki. 

            Na koniec, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Barbara Topolewska, złożyli na ręce p. Dyrektora  życzenia i kwiaty. Przedstawicielka rodziców zadała pedagogom nietypowe pytanie: Co jest pani/pana pasją? Czym się pani/pan interesuje? Wszyscy nauczyciele i pracownicy z chęcią udzielili wyczerpujących odpowiedzi. O godz. 10.00, w dobrych nastrojach, wszyscy rozeszli sie do domów.  

          • Informacja dotycząca płatnych obiadów

          • Przekazujemy ważną informację dla rodziców dzieci korzystających z płatnych obiadów w szkole. 

            Płatności za obiady

             

            1.Cena obiadu wynosi 4,50zł słownie ( cztery złote 50/100)

            2.Wpłaty należy dokonywać do dnia 12-gokażdego miesiąca

            przelewem na konto87 9484 1121 2011 0000 0345 0003 (tytułem – obiady za miesiąc …., imię i nazwisko dziecka nazwa szkoły, klasa)

            3. Brak wpłaty w terminie będzie skutkować tym, że dziecko nie otrzyma obiadu.

            4. Odwołanie obiadów z powodu indywidualnej nieobecności korzystającego należy zgłosić najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień nieobecności dziecka - dotyczy co najmniej 2-dniowej nieobecności.

            5. Brak zgłoszenia nieobecności dziecka na obiedzie skutkuje tym, iż nie zostanie odliczona płatność za obiad danego dnia. 

            6. Zgłoszenie nieobecności można dokonać;

            - wiadomością SMS pod numerem telefonu: 512 034 215 lub telefonicznie w sekretariacie Zespołu Szkół w Bratianie tel. 564721925 – podać imię i nazwisko ucznia oraz nazwę szkoły, do której uczęszcza, - jednocześnie informujemy szkołę o nieobecności, do której uczeń uczęszcza. 

            7. Odliczanie kwoty następuje z odpłatności w następnym miesiącu.

             

             

          • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci - projekt

          • Drodzy uczniowie i rodzice !!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

             Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

            Termin Akcji: 18.10.2021

            Miejsce Akcji: Przy kotłowni (dom rolnika)

            Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

            ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

            NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

          • Dzień Papieski

          • 8.10.2021 r.

            W naszej szkole dnia 08.10.2021 roku obchodziliśmy XXI Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim było „Nie lękajcie się”. Klasy IV – VIII, podzielone na grupy, miały za zadanie przejście escape room dotyczący życia Jana Pawła II. W grupie, która najszybciej wykonała te zadania byli: Filip Nawasielski kl. IV, Kacper Lenckowski kl. VI, Wiktor Brzeziński kl. VIII, Oskar Wiliński kl. VII, Zosia Rutkowska kl. VIII. Uczniowie otrzymali dyplom „Mistrza wiedzy o Janie Pawle II” oraz po czekoladzie. Wygranej drużynie gratulujemy!

          • Szkolne Przygody Swojaków

          • 1.10.2021

            Dzisiaj, dzieci z klasy I odkrywały piękno naszej polskiej przyrody oraz sekrety otaczającego ich srodowiska ze SWOJAKAMI. 

            Nowi bohaterowie Swojaki, wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, mają przybliżać dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazały im, co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie. 

            Pierwszaczki obejrzały ciekawe prezentacje i filmy o wilku, rysiu, żubrze, jeżu oraz morświnie. Wykonały sówki, które są pod ochroną. Uczyły się piosenki o PRZYGODACH SWOJAKÓW. Na koniec bawiły sie w zgadywanki - Kto to jest? - opisywały wygląd zwierzaków po dotyku. Rozwijały umiejętności wypowiadania się pełnym zdaniem.

            Szkoła Podstawowa w Skarlinie została zarejestrowana i bierze udział w  konkursie BIEDRONKI. Teraz przed pierwszakami zadanie - MAPA MAŁEJ OJCZYZNY  - na której będą zaprezentwane zagrozone i chronione gatunki. Wkrótce kolejne wskazówki do pracy zbiorowej. 

            Iwona Trąpczyńska

          • STOP PRZEMOCY!

          • 1.10.2021 r.

            Uśmiech jest lekiem na całe zło! Od tego hasła rozpoczęliśmy kolejne spotkanie, tym razem z uczniami klas starszych. Temat był bardzo poważny, gdyż dotyczył PRZEMOCY! Panie Elżbieta Baranowska (pedagog) i Iwona Trąpczyńska (świetlica opiek. - wych.) wyjaśniły  czym jest PRZEMOC, jakie są jej rodzaje. Uczniowie podawali przykłady przemocy fizycznej i psychicznej. Przedstawiciele klas IV, VI i VII omówili treść plakatów, przygotowanych pod okiem p. Ewy Januszewskiej, na gminny konkurs STOP PRZEMOCY! Przelali na papier uczucia i emocje oraz wymienili wartości najważniejsze w życiu człowieka. 

            Nauczycielki przypomniały, jak należy postępować w przypadku, kiedy ktoś stosuje wobec dzieci przemoc,  gdzie szukać pomocy. Zwróciły uwagę, że nie należy stosować się do zasad Hammurabiego "OKO ZA OKO, ZĄB ZA ZĄB".

            Pamiętajcie!

            PRZEMOC RODZI PRZEMOC!

            PRZEMOC NIE JEST OZNAKĄ SIŁY, LECZ SŁABOŚCI! - jak mawiał ks. Jerzy Popiełuszko. 

            Dlatego najlepszą obroną jest UŚMIECH, który rozbroi największego osiłka! :-) Bądźcie asertywni! Nie reagujcie przemocą!

             

        • Uśmiech kontra przemoc!
          • Uśmiech kontra przemoc!

          • 1.10.2021 r.

            Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. 

            W naszej szkole zawsze zachęcamy do uśmiechu, bo "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - tak pisał Janusz Korczak. Uśmiech to antidotum na smutki, deszcze i dreszcze. Warto czasem uśmiechnąć się nawet do siebie :-)))

            Najmłodsze dzieci z wychowawczyniami, spontanicznie przyłączyły się do akcji. Uczniowie klas I-III wymalowali na swoich maseczkach szerokie uśmiechy, przygotowali mini - plakaty ze smiley'em w roli głównej, no i przede wszystkich na przerwach uśmiechali się od ucha do ucha :-) 

            Podczas apelu, dzieci z klas II-III odczytały swoje przemyślenia związane z uśmiechem, śmiały się oczami, gestem, ruchem :-), rozśmieszały się nawzajem. "Uśmiech to zdrowie" - to hasło zakończyło tylko spotkanie, bo uśmiech na twarzach pozostał! :-)

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • Dnia 27.09 obchodziliśmy w naszej szkole po raz trzeci Europejski Dzień Języków. Akcja ma na celu między innymi propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią. 

            Tegoroczne obchody odbywały się w dwóch grupach: klasy I-III i IV-VIII. Uczniowie młodszej grupy na powitanie malowali maseczki w kolorach flag wybranych krajów, następnie słuchali mowy zwierząt w różnych językach. A na koniec wykonali taniec do piosenki ”Głowa, ramiona, kolana, stopy..”, która była zaśpiewana w dwóch językach: angielskim i niemieckim.

             

            Uczniowie z klas starszych również malowali maseczki w kolorach flag i w ten sposób zostali podzieleni na grupy, następnie uczyli się powitania w danym kraju i liczenia. Potem z pomocą telefonów musieli przetłumaczyć zwrot "Porozmawiaj ze mną" z dwudziestu czterech języków. Ogromną radość sprawiła zabawa z QR kodami, które były ukryte w najmniej oczekwianych miejscach :), a następnie odpowiedzieć na pytania ukryte pod kodami QR. Na zakończenie uczniowie wykonali quiz na platformie Kahoot z wiedzy ogólnej o różnych krajach oraz językach. 

            Podsumowując nauczycielki Anita Grzywacz i Marta Kotewicz przypomniały jak ważna jest nauka języków i jakie dzięki temu mamy możliwości, nie tylko na potrzeby kariery zawodowej, ale również zwiększenia mobilności lub udziału w wymianie międzynarodowej. 

             

             

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmiku 

            (filmik klas młodszych wkróce...:)) 

             

            Marta Kotewicz, Anita Grzywacz

          • Alan wybrany Najsympatyczniejszym Chłopakiem naszej szkoły

          • Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki 26. Wyborów Najsympatyczniejszego Chłopaka Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Wygrał ALAN ZGLIŃSKI, uczeń klasy IV. Gratulujemy!

            Od 26 lat Samorząd Uczniowski (działający pod kierunkiem Pani Grażyny Jonowskiej) organizuje z okazji Dnia Chłopaka Wybory Najsympatyczniejszego Ucznia Szkoły Podstawowej w Skarlinie. 

            W tym roku szkolnym wybory odbyły się w dwóch turach - 16 i 23 września. W pierwszej typowano uczniów do zaszczytnego tytułu (wskazano 26 osób), w drugiej odbyło się właściwe głosowanie (na 6 osób, które otrzymały największą ilość głosów w pierwszej turze). Wyniki ogłoszono na apelu szkolnym w Dniu Chłopaka - 30 września. Okazało się, że wybory wygrał Alan Zgliński, uczeń klasy IV. W nagrodę otrzymał książkę ufundowaną przez Samorząd Uczniowski. Wręczył ją Pan Adrian Ziółkowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skarlinie. 

          • Rocznica IV ROZBIORU POLSKI

          • 28.09.2021

            Wrzesień obfituje w rocznice historyczne związane z wybuchem II wojny światowej. 1 września 1939 r. napaść Niemiec hitlerowskich na Polskę,  17 września -  wkroczenie wojsk radzieckich, zgodnie z realizacją PAKTU RIBBENTROP - MOŁOTOW. Kiedy Polacy ostatkiem sił bronili Ojczyzny przed jednym wrogiem, na horyzoncie pojawił się drugi. Dla osamotnionego państwa było to zdecydowanie za dużo. Zacieśniały się kleszcze, a nieprzyjaciele dopełniali swoich postanowień. 28 września, kiedy skapitulowała Warszawa, Niemcy podzielili Polskę ma dwie części wzdłuż rzek Narew- Wisła-San, ustanawiając dwie strefy okupacyjne. Rozpoczęła się eksterminacja obywateli Polski. 

            W każdej polskiej wsi i mieście znajdują sie mogiły i pomniki pomordowanych przez okupantów. Także w Skarlinie. Dlatego postanowiliśmy uczcić pamięć ludzi, którzy zginęli za Ojczyznę. P. Iwona Trąpczyńska, z pomocą nauczycieli i wychowawców, zorganizowała i przeprowadziła podchody historyczne dla klas IV-VIII. Zadaniem grup było:

            - wykorzystać google maps do odszukania celu wyprawy,

            - wysłuchać  fragmentu historii Polski, czytanego przez kolegów,

            - rozwiązać zadania, rozszyfrować hasła, ułożyć mapy II Rzeczypospolitej z 28.09.1939 r. z puzzli,

            - uczczcić zamordowanych chwilą ciszy, odśpiewać hymn narodowy.

            Na koniec uczniowie głośno odczytali hasło, przesłanie dla pokoleń, które powstało z rozszyfrowanych wyrazów:

            NIGDY WIĘCEJ WOJNY! WOLNOŚĆ!

            Więcej szczegółów w filmie. Zapraszam!

            Iwona Trąpczyńska

             

          • Udana loteria Samorządu Uczniowskiego

          • 24.09.2021 r. 

            Samorząd Uczniowski, działający w naszej szkole pod kierunkiem Pani Grażyny Jonowskiej, zaprosił uczniów i nauczycieli do udziału w loterii fantowej. Każdy los wygrywał! Zebrane wcześniej fanty prawie rok czekały na ich wykorzystanie. We wrześniu była ku temu okazja. Z zaproszenia skorzystali uczniowie wszystkich klas i przedszkolaki. Fanty znikały jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki". Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup nagród w konkursach i akcjach organizowanych przez cały rok szkolny przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zarobkowej akcji SU, a przeprowadziły ją sprawnie Zosia Rutkowska i Klaudia Puacz, uczennice klasy VIII.  

          • II Gminny Konkurs Plastyczny "Przemocy STOP"

          •  Pomysłodawcą Gminnego Konkursu Plastycznego pn.: „PRZEMOCY - STOP ” jest Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Mszanowie, a organizatorem Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie przy współpracy ze szkołami z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Właśnie rusza jego II edycja.    

            Celem konkursu jest zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych, w tym cyberprzemocy).      

            Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i oczywiście do udziału w konkursie.

            Regulamin na stronie

             https://gminanml.pl/PL/3016/1428/II_Gminny_Konkurs_Plastyczny__Przemocy_STOP/k/

            Iwona Trąpczyńska - opiekun świetlicy opiekuńczo - wychowawczej

          • Członkowie kółka informatycznego i filmowego wybrali się do stolicy

          • W środę 22 września  członkowie kółka filmowego i informatycznego (projekt UE - wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ...) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Skarlińscy uczniowie wyjechali sprzed Domu Rolnika bardzo wcześnie, bo o 5.15, a dojechali do celu ok. 10.30. Kiedy grupa filmowa była na zajęciach w Muzeum Żydów Polskich, informatycy zwiedzali Pałac Kultury i Nauki. Ok. 13.00 wspólnie rozpoczęliśmy spacer po Placu Zamkowym i Starówce. Ok. 15.30 zjedliśmy pyszny obiad. Kolejnym punktem programu kółka informatycznego była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Filmowcy :-) pojechali windą na 30 piętro Pałacu Kultury. Tam będąc pod wrażeniem pięknych widoków, pstrykali fotki i selfi. Przydadzą się do zmontowania filmu. Niektóre z nich publikujemy na stronie. Mimo ogromnych problemów z przejazdem przez Warszawę, wyjazd uznajemy za udany. Atmosfera w autobusie wskazywała na bardzo dobre humory. Wróciliśmy do Skarlina ok. 23. O uczniów dbała także p. pilot -  Sabina Rezmer. Wychowawcami byli: Alicja Ciesielska,  Iwona Trąpczyńska - SP Skarlin,  Iwona Powierska SP Radomno, Leszek Chechłowski SP Bratian.

            Iwona Trąpczyńska

          • Myślę, więc nie śmiecę !

          • 20 września w Szkole Podstawowej w Skarlinie zorganizowano krótki apel poświęcony akcji sprzątania świata, która miała miejsce w weekend 17.09-19.09. 

            Uczniowie klasy 7 pod kierunkiem p. Alicji oraz p. Marty przygotowali scenkę przedstawiającą zachowanie człowieka względem ziemii. Uczennice: Kasia z Mileną przypomniały co jeszcze możemy zrobić dla naszej planety, aby ją ocalić. Utrwaliliśmy również zasady segregacji śmieci.

            Po apelu uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz wszystkich klas ruszyli w teren, aby choć trochę poprawić czystość środowiska. 

            Pamiętajcie : 

            "Ani ty, ani ja nie znaczymy sami nic.Świat zielone serce ma, chrońmy je by żyć." 

             

            W filmiku krótka relacja, zapraszam do obejrzenia. 

            Marta Kotewicz

          • Spotkanie z policjantką

          • 15.09.2021

            Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła pani aspirant Dorota Kaczmarska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lub. Jak zwykle na początku roku szkolnego przestrzegała uczniów przed niebezpieczeństwami, które na nich czyhają. Przypomniała główne zasady ruchu drogowego. Upomniała wszystkich tych, którzy poruszają się po drogach publicznych rowerami bez posiadania karty rowerowej. Mówiła też o zachowaniu ostrożności podczas kontaktu ze zwierzętami.  Uczniowie zaprezentowali pozycję, jaką należy przyjąć w razie ataku psa. Na koniec spotkania, pani aspirant życzyła wszystkim uczniom dobrych ocen, a przedszkolakom przekazała kolorowanki. 

            Iwona Trąpczyńska

        • Wystartował nowy rok szkolny 2021/2022
          • Wystartował nowy rok szkolny 2021/2022

          • Podobnie jak w całej Polsce, tak i w Szkole Podstawowej w Skarlinie, powitaliśmy nowy rok szkolny 2021/2022.

            Zebranych na boisku szkolnym uczniów klas I - VIII, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi powitał pan Adrian Ziółkowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Życzył wszystkim zdrowia, a uczniom także dobrych wyników w nauce w nowym roku szkolnym. Przypomniał, że wszystkich nadal obowiązuje reżim sanitarny w związku z pandemią koronawirusa. Zachęcał także do szczepień przeciw covid - 19 uczniów klas VI, VII i VIII.

            Kierujący skarlińską placówką oświatową przedstawił harmonogram roku szkolnego 2021/2022 oraz wychowawców poszczególnych klas. Złożył też gratulacje Pani Iwonie Trąpczyńskiej z okazji jubileuszu 30 - lecia pracy pedagogicznej i wręczył nauczycielce bukiet kwiatów. 

            Potem uczniowie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Otrzymali podręczniki i ćwiczenia oraz  plany lekcji. Nauczyciele przypomnieli o zasadach sanitarnych obowiązujących aktualnie w szkole.

            W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Skarlinie uczy się 72 uczniów, a w oddziale przedszkolnym będzie 25 dzieci. Nie ma klasy piątej. 

            KLASY I WYCHOWAWCY 

            oddział przedszkolny - Pani Elżbieta Suszyńska

            klasa I - Pani Iwona Trąpczyńska

            klasa II - Pani Ewa Januszewska

            klasa III - Pani Elżbieta Baranowska 

            klasa IV - pani Grażyna Jonowska 

            klasa VI - Pani Anita Grzywacz

            klasa VII - Pani Marta Kotewicz

            klasa VIII - Pan Adrian Ziółkowski