• Dzień bez plecaka - zobaczcie, jakie uczniowie mieli pomysły

          • Po raz pierwszy (na wniosek uczniów) Samorząd Uczniowski zorganizował w Szkole Podstawowej w Skarlinie DZIEŃ BEZ PLECAKA. Obchodziliśmy go w piątek, 31 marca 2023 roku. Zobaczcie, jakie pomysły mieli nasi uczniowie. 

            Dzień bez plecaka (ang. "No backpack day") to zabawa, która przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. W polskich szkołach dzień ten obchodzony jest najczęściej w okolicach 1 kwietnia. Dokładną datę ustala samorząd danej szkoły.

            W Szkole Podstawowej w Skarlinie Samorząd Uczniowski z opiekunką Panią Grażyną Jonowską, zaproponował datę 31 marca 2023 roku. Właśnie tego dnia liczyła się kreatywność i dobra zabawa. Uczniowie klas I - VIII nie wzięli do szkoły tradycyjnych plecaków. Zeszyty, podręczniki czy przybory szkolne zostały schowane w nietypowych, ciekawych pojemnikach... Do akcji, co ucieszyło organizatorów, przystąpiły też dzieci z oddziału przedszkolnego. Zobaczcie zdjęcia i oceńcie, kto miał najlepszy pomysł. 

            Powołane przez SU jury – Panie Iwona Trąpczyńska, Mirosława Zellma i Sandra Januszewska oceniły pomysły uczniów, a nagrody dla laureatów - gry planszowe ufundował Samorząd Uczniowski. 

            W oddziale przedszkolnym najlepszy pomysł miała Emilia Makowska, która przybory szkolne schowała w koszyku. W klasie I wygrała Julka Makowska, która podręczniki szkolne miała w wózku dla lalek. Wśród uczniów klasy II pierwsze miejsce zajął Dominik Dachowski, który miał z sobą zabawkową taczkę. W klasie III wygrała Martyna Klein, która przyszła do szkoły z garnkiem, zaś w klasie IV triumfowała Maja Bańka z wiadrem. Jan Golmanowski miał najlepszy pomysł wśród uczniów klasy V. Swoje książki i zeszyty miał schowane w nosidle do wody (tzw. „sządach”). W klasie VII wygrała Amelia Dąbrowska, która przybory szkolne nosiła w pachołku drogowym, zaś w klasie VIII najlepszy pomysł miał Daniel Lubieniecki, który książki i zeszyty woził w prawdziwej taczce. Gratulujemy laureatom zabawy, a wszystkim uczniom ciekawych pomysłów. 

            Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji. 

          • "Czujemy się bezpiecznie"

          • 30 marca 2023r. w naszej szkole odbył się XV Gminny Turniej dla dzieci 6-cioletnich "Czujemy się bezpiecznie". 

            Dziś w Szkole Podstawowej w Skarlinie spotkali się 6-letni przedstawiciele pięciu szkół z gminy Nowe Miasto Lubawskie, aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Prowadzącą turniej była pani Paulina Zielińska, która przypomniała o wadze bezpieczeństwa. Mimo, że na codzień to dorośli dbają o bezpieczeństwo dzieci, dziś maluchy mogły udowodnić, że i one mogą nas w tym wspierać poprzez swoją wiedzę. Jak powiedziała pani dyrektor Paulina Łukaszewska: "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Ufamy, że zerówiaki z naszej gminy wyrosną na odpowiedzialnych dorosłych:)

            Podczas turnieju dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przez zabawę - układały puzzle, odgadywały zagadki, kolorowały, grały w grę planszową i rzucały do celu. Wszystko przebiegało w atmosferze zdrowej rywalizacji. W przerwie odzwiedziły nas przedszkolaki ze skarlińskiego Oddziału Przedszkolengo i zaśpiewały dla wszystkich zgromadzonych piosenkę pt. "Kolorowe światła".

            6-latki wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa, konieczna była nawet dogrywka, aby wyłonić zwyciężcę. Ostatecznie pierwsze miejsce i puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Skarlinie otrzymała drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach. Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę w turnieju powiatowym.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki od wójta Tomasza Waruszewskiego. Bardzo gratulujemy zwycięzcom!

          • Dzień Świadomości Autyzmu

          •  

            Drodzy uczniowie! 2 kwietnia to dzień świadomości autyzmu📢📣W związku z tym, że przypada on na niedzielę, w naszej szkole zostanie przeprowadzony 3 kwietnia tj. Poniedziałek. 

            Pani Paulina Łukaszewska- pedagog szkolny i Pani Ewa Januszewska- pedagog specjalny przybliżą Wam, czym jest autyzm, a następnie wspólnie wykonacie kilka zadań.

            Wszyscy ubieramy się na niebiesko 👗👔🥿🧢i zapraszamy do wspólnego obchodzenia tego dnia i zwiększania świadomości ludzi dotyczące autyzmu.💙🩵💙🩵

          • Powitanie WIOSNY

          •          Prawdziwie wiosennie w naszej szkole było 22 marca. Cała społeczność szkolna w kolorowych, wiosennych przebraniach i radosnych nastrojach spotkała się przed budynkiem szkolnym. Uroczystość rozpoczęła się od powitania Marzanny – zimowej panny. Prowadzące p. Anita Grzywacz i p. Ewa Januszewska powitały wszystkich na uroczystości. Następnie cała społeczność szkolna udała się w kierunki stawu w Skarlinie. W trakcie przemarszu, na parkingu koło kościoła był zaplanowany przystanek, w trakcie którego prowadzące odczytały list od Pani Wiosny i zadania, które Wiosna przygotowała dla nich. Był pokaz wiosennego nakrycia głowy, zagadki i wiosenne łamigłówki. Kolejnym ostatecznym przystankiem był staw wiejski. Uczennice klasy II i III przedstawiły zwyczaj topienia Marzanny. Od dawna w różnych regionach Polski znane są obrzędy związane z topieniem Marzanny. Marzanna to kukła wykonana najczęściej ze słomy, ubrana w kolorowy strój. Była symbolem zła, choroby i srogiej zimy, przez którą cała przyroda zasnęła pod grubą warstwą śniegu. Ludzie czekając na nadejście wiosny i chcąc zniszczyć wszelkie zło palili lub wrzucali Marzannę do wody.

            I właśnie zgodnie z tą tradycją  dzieci wraz z wychowawcami oficjalnie pożegnały Zimę i powitały panią Wiosnę słowami  „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” zażegnały zimę, mamy nadzieję, że na dobre. Marzanna została spalona pod czujnym okiem strażaków.

            Były oczywiście kiełbaski smażone na ognisku. Na zakończenie barwny, wiosenny korowód uczniów ruszył w stronę szkoły, głośno i entuzjastycznie oznajmiając, że wiosna jest już z nami.

            Wszystkim udzielił się radosny, wiosenny nastrój.

            Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami, dziękujemy za zaangażowanie i niech ten radosny, wiosenny nastrój stanie się motywacją do działania.Dziękujemy za pomoc strażakom i pani Magdzie Bartycha, która zawsze nam towarzyszy w tym dniu, a Radzie Rodziców za pyszne kiełbaski.

            tekst Ewa Januszewska

            zdjęcia Marta Kotewicz

            Tak witamy wiosnę!

          • Zabawy z poezją Juliana Tuwima

          •       Jak na prawdziwy  konkurs przystało, Konkurs Recytatorski „Zabawy z poezją”, który odbył się w dniu 21 marca w Domu Rolnika, miał niezwykłą oprawę: flesze kamer i aparatów skierowane na występujących, przygotowane nagrody, jury, liczną publiczność na widowni i odświętnie ubranych recytatorów, z energetyzującym poziomem tremy, skupionych, odliczających czas.

             W  tym roku bohaterem „Zabaw z poezją” był Julian Tuwim. Nie bez przyczyny został wybrany właśnie ten dzień. 21 marca to Światowy Dzień Poezji, który w sposób szczególny obchodzony jest we Francji. W naszej szkolnej poetyckiej rywalizacji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Spotkanie otworzyła i zgromadzonych powitała dyrektor szkoły p. Paulina Łukaszewska.  Organizatorka, p. Ewa Januszewska i uczniowie klasy III  przedstawili postać  Juliana Tuwima.

            Komisja w składzie p. Bożena Smoczyńska, p. Ewa Skubaja i p. Mirosława Zelma ze skupieniem oceniały poszczególne występy uczniów.  Można było zobaczyć pięknie wykonane prace plastyczne, indywidualne recytacje i ciekawe inscenizacje wierszy. Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom.

            Po zakończonych konkursach, przyszedł czas na ogłoszenie wyników przez jury.

            Pani Bożena Smoczyńska przekazała zgromadzonym na sali w Domu Rolnika iż:

             

            Miejsce I  zajęli uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni p. Grażyny Jonowskiej i p. Pauliny Łukaszewskiej

            Miejsce II zajęli uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Suszyńskiej

            Miejsce III zajęli uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawczyni p. Marty Kotewicz

            Miejsce IV zajęli uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni p. Ewy Januszewskiej

            Miejsce V zajęli uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni p. Anity Grzywacz

            Miejsce VI zajęli uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni p. Luizy Szulc

            Miejsce VII zajęli uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni p.Sabiny Kłosowskiej

            Miejsce VIII zajęli przedszkolaczki pod opieką wychowawczyni p. Pauliny  Zielińskiej

            Komisja wyróżniła ucznia klasy V Filipa Śliwińskiego za naturalność i wyjątkową interpretację wiersza.

            Puchar z rąk pani dyrektor otrzymała klasa V.

             

            Pozostałe klasy otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za co bardzo dziękujemy.

            Imprezę zakończyła pani dyrektor, która podziękowała komisji, prowadzącej, uczniom, nauczycielom i gościom.

            Dziękujemy za wspólną „Zabawę z poezją” recytatorom, opiekunom artystycznym, oraz wiernej, najmilszej publiczności pod słońcem czyli rodzicom, rodzeństwu i dziadkom uczestników.

            Ewa Januszewska

            zdjęcia Marta Kotewicz, Luiza Szulc

             

             

             

             

             

             

          • Native speaker Tutlo w mojej szkole

          • Trwa program Native speaker Tutlo w mojej szkole, podczas którego 39 uczniów klas IV - VIII miało możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach organizowanych przez szkołę angielskiego online Tutlo oraz Szkołę Podstawową w Skarlinie. 

            W ramach akcji uczniowie rozwijają swoje umiejętności językowe - w szczególności kompetencję tzw. “mówienia” - pod okiem native speakera języka angielskiego, którym była pani Koleka Jajula pochodząca z Republiki Południowej Afryki. Towarzyszył jej pan Daniel Cieśla - Lider Zespołu Rozwoju Edukacji Tutlo.

            Program ma na celu wsparcie polskich szkół w procesie rozwoju kompetencji językowych uczniów;

            • przełamywanie bariery językowej;
            • rozbudzenie w uczniach pasji do nauki języków - także poprzez interakcje z przedstawicielami wielu kultur; oraz
            • wyrównywanie szans

            Uczniowie szkoły z chęcią brali udział w konwersacjach w języku angielskim, na miarę swoich możliwości wypowiadali się w języku obcym. 

            Kolejnym etapem projektu będzie dwutygodniowe doświadczenie lekcji z native speakerem. Każdy uczeń klas IV-VIII otrzyma trzy darmowe lekcje indywidualne online na platformie Tutlo. Platforma gwarantuje dostęp nauczycieli codziennie od godziny 7:00 do 22:00, więc uczniowie sami będą mogli decydować kiedy i z kim się połączą. 

             

             

          • Rozśpiewane pierwszaki na j. angielskim :-)

          • Angielskie piosenki dla dzieci nie bez powodu stanowią niezbędny element zajęć z języka angielskiego na tym pierwszym etapie edukacji. Nigdy nie jest za wcześnie na wprowadzenie muzyki do dziecięcej codzienności. Pierwszaki w SP Skarlin wprost uwielbiają śpiewać co widać na załączonym filmie :-) 

             

            Marta Kotewicz

          • Klasa 8 z wizytą w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida

          • 6 marca uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą p. Martą kotewicz wzięli udział w dniach otwartych w Nowomiejskim Norwidzie. Na początku zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Barbara Przeradzka-Martko, która opowiedziała uczniom o misji szkoły oraz o tym jak ważna jest nauka. Następnie Pani Ewa Piotrowska, doradzca zawodowy przedstawił profile  na jakie uczniowie mogą pójść wybierając Norwid. Podczas wizyty ósmoklasiści mieli również okazję zwiedzić budynek szkoły pod kierunkiem licealistów, którzy z najmniejszymi szczegółami opowiedzieli gdzie znajdują się najważniejsze miejsca w szkole. Na sam koniec licealiści zaprezentowali profil do, którego uczęszczają. Opowiedzieli dlaczego wybrli taki kierunek oraz jaką pracę będą mogli wykonywać po ukończeniu szkoły. 

             

            Marta Kotewicz

          • Będzie Dzień bez placaka

          • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Skarlinie zaprasza uczniów klas I - VIII do udziału w ciekawej zabawie. Ostatniego dnia marca będzie w szkole Dzień bez plecaka. Szczegóły na plakacie. 

          • Ze sztuką za pan brat

          • W ostatnich tygodniach w Oddziale Przedszkolnym tematem była sztuka - muzyka, taniec, malarstwo, teatr. Dzieci z wielkim oczekiwaniem rozpoczynały każdy nowy twórczy dzień, a ich kreatywność wszystkich zdumiewała.​​​​​​​​​​​​​​

            W pierwszym tygodniu słuchaliśmy muzyki klasycznej m.in. "Poranek" E. Griega i "Zima" A. Vivaldiego. W takt wielkich kompozytorów tańczyliśmy, bawiliśmy się i relaksowaliśmy. Dzieci opowiadały jakie uczucia im towarzyszą słuchając tych utworów, a później przelwały swoje wyobrażenia na papier. "Taniec kurcząt w skorupkach" M. Musogorskiego chyba zostanie z nami na stałe, bo dzieci uwielbiają przy tej muzyce sprzątać zabawki:) Tworzyliśmy obrazy z nut, a nawet byliśmy na koncercie w przedszkolnej filharmonii.

            Kolejny tydzień był poświęcony sztuce. Oglądaliśmy i rozawialiśmy o wielu dziełach znanych artystów, ale przede wszystkim tworzyliśmy! Powstały arcydzieła malowane na płótnie i drewnie, kolaże i rzeźby z masy solnej. Uwieńczeniem naszych twórczej pracy była wystawa, na którą zaprosiliśmy rodziców. Mali artyści zostali docenieni przez dorosłych, którzy mogli wykupić dzieła swoich pociech. Ustaliliśmy, że zebrane pieniądze przeznaczymy na lody, jak już się zrobi cieplej;)

            Na koniec przenieśliśmy się do teatru. Stworzyliśmy kufer z kostiumami i rekwizytami oraz teatrzyk cieni. Przez cały tydzień dzieci się swobodnie przebierały i odgrywały scenki. Okazało się, że nasi mali aktorzy nie potrzebują scenariusza do wystawiania przedstawień  i wcielania się w różne role. 

            To był magiczny czas, pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Teraz czekamy na słońce i obiecane lody:)

          • Świętowanie Dnia Kobiet

          • W naszej szkole świętowano Dzień Kobiet. W tym roku tytuł Najsympatyczniejszej Uczennicy Szkoły Podstawowej w Skarlinie brać szkolna przyznała MILENIE WIŚNIEWSKIEJ z klasy VIII. 

            Z okazji Dnia Kobiet w skarlińskiej placówce oświatowej odbyły się 28. Wybory Najsympatyczniejszej Uczennicy Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Zorganizował je Samorząd Uczniowski działający pod kierunkiem Pani Grażyny Jonowskiej. Głosowanie odbyło się w dwóch turach - 22 lutego i 1 marca 2023 roku. Najpierw typowano kandydatki do zaszczytnego tytułu - były to aż 33 uczennice. Do drugiego etapu przeszły trzy dziewczyny, które w pierwszym etapie zabawy uzyskały największą ilość głosów. 

            Dnia 8 marca 2023 roku, na apelu szkolnym, przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Wygrała MILENA WIŚNIEWSKA, uczennica klasy VIII. Za nią znalazły się MARTA RASZTEMBORSKA z klasy I oraz SANDRA GÓRKA z klasy VII. 

            Milena - najsympatyczniejsza dziewczyna otrzymała w nagrodę książkę ufundowaną przez SU, a wręczyła ją Pani Paulina Łukaszewska, pełniąca obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Milenie gratulujemy zdobycia zaszczytnego tytułu. 

            Podczas apelu były też inne akcenty związane z Dniem Kobiet. Uczniowie klasy III zaśpiewali piękną piosenkę dla pań - tych małych i dużych. Chłopcy z klasy VIII - Franek, Krzyś, Maciek, Daniel i Oskar oraz Alan z klasy V zatańczyli dla przedstawicielek płci pięknej "Jezioro łabędzie". Za swój występ otrzymali gromkie brawa. Potem uczniowie wręczyli wszystkim uczennicom i paniom kwiaty - wiosenne tulipany.  

          • SZKOLNY KONKURS BRD

          • Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w szkolnym konkursie BRD.

            Na zgłoszenia czekamy do 15 marca do nauczyciela techniki Pani Pauliny Łukaszewskiej.

            Dla zwycięzców super nagrody, a dla każdego uczestnika nagrody za udział!

            Naprawdę warto!

            REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU BRD PONIŻEJ:

          • Informacja dla rodziców

          • Szkoła Podstawowa w Skarlinie bierze udział w edukacyjnym Programie dla szkół, dzieki któremu dzieci z klas I - V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne. Poniżej zamieszczamy list do rodziców skierowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. 

            eduresized_list.jpg​​​​​​​


          • Zawody Sportowe

          • W dniach 15-16.02.2023 r. w Bratianie odbywały się Igrzyska Dzieci - gminny halowy turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Rywalizowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych, w starszej grupie dziewcząt zajęliśmy 3 miejsce. ⚽️💪🏆🥉🏅

          • Trzecie miejsce w powiatowym konkursie

          • Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Skarlinie wzięła udział w I Konkursie Powiatowym "Bezpieczeństwo w sieci" w Marzęcicach. Ola, Maja i Jasiu wywalczyli trzecie miejsce. 

            Do Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach pojechali (wraz z Panią Grażyną Jonowską, nauczycielką informatyki): Aleksandra Rasztemborska, Maja Bejer i Jan Golmanowski - uczniowie klasy piątej. Zmagania uczniów klas IV - VI powiatu nowomiejskiego dotyczyły bezpiecznego korzystania z internetu. Mówiono m. in. o netykietach czy cyberprzemocy, właściwych zachowaniach wobec zagrożeń płynących z internetu. Organizatorzy, poprzez rywalizację uczniów, chcieli pobudzić świadomość w zakresie bycia odpowiedzialnym za swoje postepowanie w sieci oraz propagowali działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni. 

            Do rywalizacji stanęło siedem reprezentacji szkół - wszystkie z gminy Kurzętnik (Brzozie Lubawskie, Marzęcice, Kurzętnik i Tereszewo), jedna z gminy Nowe Miasto Lubawskie (Skarlin), jedna z gminy Grodziczno (Mroczno) i jedna z gminy Biskupiec (Ostrowite). 

            Jeszcze przed konkursem, w macierzystej szkole, uczestnicy konkursu musieli wykonać transparent dotyczący bezpieczeństwa w sieci, by potem zaprezentować go i omówić na konkursie w Marzęcicach. Tu pomocą Oli, Mai i Jasiowi służyła Pani Paulina Łukaszewska, nauczycielka plastyki. 

            A w szkole w Marzęcicach szkolne ekipy miały do wykonania trzy zadania. Najpierw uczniowie rozwiązywali test na temat bezpiecznego zachowania w sieci. Skarlińska ekipa "zebrała" za niego 22 (na 30) punktów. Drugim zadaniem było wykonanie plakatu profilaktycznego dotyczącego zasad netykiety. Następnie uczniowie odgrywali scenki na wylosowany temat dotyczący cyberprzemocy. Na koniec każda ekipa zaprezentowała przywieziony ze sobą transparent. 

            Wszystkie cztery zadania punktowała komisja, która na zakończenie podliczyła zebrane przez reprezentacje punkty. Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że ekipa Szkoły Podstawowej w Skarlinie zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy! 

          • Eksperymenty w Oddziale Przedszkolnym

          • „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

            – Benjamin Franklin

            W minionym tygodniu rozawialiśmy w Oddziale Przedszkolnym o wodzie i jej właściwościach. Używaliśmy do tego wszystkich zmysłów - wzroku, dotyku, węchu i smaku. Dzieci miały okazję wcielić się w małych naukowców i samodzielnie wyciągnąć wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Poznaliśmy wodę w trzech stanach skupienia. Ustaliliśmy, że woda nie ma koloru, smaku ani zapachu. Okazało się, że potrafi ona sama powędrować do pustej szklanki, a jak dodamy trochę kwasku cytrynowego, proszku do pieczenia i płynu do naczyń to powstanie istny "wulkan". Przedszkolaki sprawdzały również, co tonie, a co unosi się na wodzie. Nawet malowaliśmy  wodą przy pomocy pipet, a efektem są dzieła sztuki, które można obejżeć na powyższych zdjęciach. Był to tydzień pełen emocji i ciekawych wniosków.

          • Pierwszoklasiści są już czytelnikami biblioteki

          • Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Skarlinie wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Suszyńską odwiedzili Bibliotekę Szkolną. Dzieci zostały włączone do grona czytelników. 

            Dnia 14 lutego 2023 roku dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Skarlinie odwiedziły Szkolną Bibliotekę. Ich wychowawczyni - Pani Elżbieta Suszyńska poinformowała, że pierwszoklasiści znają już wszystkie literki i mogą być włączeni do grona czytelników naszej biblioteki. 

            Miłych gości powitała Pani Grażyna Jonowska. Pokazała dzieciom księgozbiór Biblioteki Szkolnej, a szczególnie zwróciła uwagę na półki z książkami dla dzieci. Następnie zapoznała uczniów klasy pierwszej z zasadami korzystania z biblioteki. Pierwszoklasiści zapewnili, że będą przestrzegać obowiązującego regulaminu. Następnie Pani Grażyna założyła pierwszakom karty czytelnika, na których dzieci złożyły podpisy. Potem można już było wypożyczyć pierwsze książki. Na zakończenie miłej wizyty mali goście zapewnili, że często będą odwiedzać Bibliotekę Szkolną, która mieści się w sali numer 6. Nowi czytelnicy na pamiątkę wydarzenia otrzymali prezenty - zakładki do książek.