• Pamiętamy o grobach

• W piątek 28.10. uczniowie naszej szkoły odwiedzili parafialny cmentarz w Skarlinie. Młodzież posprzątałą groby, postawiła kwiaty oraz zapaliła znicze. Na koniec odmówiono modlitwę: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

• KONKURS RECYTATORSKI DLA DZIECI „ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z POEZJĄ”

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI

„ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z POEZJĄ”

I. ORGANIZATOR

II. TEMATYKA KONKURSU

Tematyka konkursu obejmuje wiersze związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, Nowym Rokiem oraz zimą.

III. CELE KONKURSU

1. Popularyzowanie utworów o tematyce zimowej, bożonarodzeniowej i noworocznej.

2. Doskonalenie umiejętności recytatorskich wśród dzieci, umożliwienie uczestnikom występu przed publicznością i prezentacji własnych umiejętności.

3. Uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

4. Propagowanie wartości rodzinnych i społecznych.

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów SP w Skarlinie

• klas 1-3
            • oddziału przedszkolnego

Uczestnik przygotowuje na pamięć jeden, wybrany przez siebie wiersz o tematyce zimowej, bożonarodzeniowej bądź noworocznej. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 3 minut.

2. Na zgłoszenia czekamy do dnia 2 grudnia 2022 roku.

V. TERMIN KONKURSU

Konkurs odbędzie się 15 grudnia 2022 r. (czwartek) o godz. 10.00 w  sali teatralnej  w naszej szkole.

VI.PROCEDURY OCENY WYKONAŃ RECYTATORSKICH

1. Prezentacje uczestników oceniać będzie jury wybrane przez organizatorów, a oceniane będą następujące elementy:

-pamięciowe opanowanie wybranego tekstu

-interpretacja słowna tekstu (tempo, intonacja, dykcja)

-kultura słowa

-ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest i ruch sceniczny, strój).

2. Jury wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i zostaną im przyznane nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

3. Werdykt jury będzie ostateczny i nie będzie podlegał zmianom.

Wszelkich informacji o Konkursie udziela: p.  Ewa Januszewska

• Naukobus

• Dnia 25.10. uczniowie klas II-VIII wzięli udział w pikniku naukowym w Bratinie. Naukobusem przyjechały eksponaty z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Młodzież miała okazję poznawać świat poprzez zabawę i eksperymenty. Uczniowie mogli odkrywać, obserwować i szukać rozwiązań. Nauka przez zabawę sprawiła ogromną radość naszym młodym naukowcom!

Anita Grzywacz