Aktualności
Zapraszamy na zdalną akademię :-)
Konkurs Biedronki "Gang Fajniaków"
Uczniowie klasy I wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Biedronkę "Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Akcję wspierali przedstawiciele czterech żywiołów, a jednocześnie – członkowie Gangu: Słońce Sonia (ogień), Kropla Ksenia (woda), Drzewo Dobromir (ziemia) i Chmurka Celinka (powietrze). Wraz z nimi, dzieci z klasy I poszerzyli wiedzę o energii słonecznej, czystości wód i znaczeniu wody dla planety, zjawiskach atmosferycznych czy świecie roślin. Co więcej, uczniowie sami mogli zostać Fajniakami, czyli kimś, kto troszczy się o przyrodę i wie, jak o nią dbać, a także uczy dobrych nawyków innych. Uczniowie klasy I przeprowadzali doświadczenia, oglądali filmy, słuchali opowiadań, a także wykonali piękne prace plastyczne. Wszystkie prace zostały nagrodzone brawami na apelu szkolnym, a także nagrodzone maskotkami z Gangu Fajniaków i książkami.
Gratulujemy!
Wychowawczyni Ewa Januszewska
5
Szkoła do hymnu!
O godz. 11.11 dopełniło się - wszyscy nasi uczniowie stanęli na baczność i odśpiewali hymn narodowy. Przedszkolaki i kilkoro uczniów ze starszych klas wykonało pieśń na szkolnym holu, pozostali - śpiewali zdalnie, w zaciszu klas.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie - uczniom i ich nauczycielom.
Pozostałe zdjęcia w galerii foto.
Iwona Trąpczyńska
Dzień Historii w przedszkolu
We wtorek 10 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego przyszły do szkoły przebrane za postaci z dziejów Polski. W skarlińskim przedszkolu zorganizowano bowiem DZIEŃ HISTORII.
Były więc oczywiście królowe, w tym królowa Jadwiga, dwóch królów, rycerz, żołnierze różnych formacji, powstańcy, Maria Curie - Skłodowska, Emilia Platter i wiele innych. Dzieci uczyły się dworskiego tańca - menueta. Na spacerze przypomniały mieszkańcom o zbliżającym się święcie.Głośno śpiewały i wesoło machały chorągiewkami. Odwiedziły miejsca pamięci narodowej i oddały hołd ludziom, którzy zginęli za Ojczyznę. Na koniec zorganizowano historyczny bal :-) Były też fotki, filmiki, pokaz mody i wesołe zabawy.
Na pewno był to inny dzień od pozostałych. Strój zobowiązywał, więc dzieci rządziły.
Zapraszam do obejrzenia galerii foto
Iwona Trąpczyńska
11 listopada - Święto Niepodległości
Co roku, w przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, w naszej szkole organizowane są uroczyste akademie. W tym roku dostosowaliśmy się do panujących warunków. Od miesiąca dzieci i uczniowie naszej szkoły uczyli się wybranych pieśni patriotycznych, bowiem panie - Iwona Trąpczyńska (nauczyciel historii) i Ewa Januszewska (nauczyciel muzyki) ogłosiły Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Z uwagi na pandemię i zawieszenie zajęć, forma prezentacji jest różnorodna. Dzieci z przedszkola i klas młodszych zdążyły nagrać piosenki w szkole, ale starsi musieli to przygotować zdalnie. Nad wszystkim czuwali wychowawcy, którzy zachęcali wychowanków do współpracy i działania. Efekty ich pracy można będzie od dzisiaj oglądać na naszej stronie. Zmontowała wszystkie filmiki :-) Iwona Trąpczyńska.
Informacje o konkursie we wcześniejszych wiadomościach szkolnych.
Najmłodsze dzieci przygotowały i nagrały także "małą akademię". Recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
Zapraszamy do oglądania i słuchania. Popularyzujemy polskie pieśni patriotyczne. I nieważne, jak kto śpiewa, czy ma słuch, czy nie - ale wielkie brawa za udział w naszym szkolnym projekcie! Ci, którzy aktywnie wzięli udział w nagraniach zasługują na pochwały, pozytywne uwagi i oceny celujące z historii i muzyki.
Czekamy na głosy - arkusz ukaże się po opublikowaniu wszystkich "wideoklipów" :-)
Proszę skopiować link, wkleić do wyszukiwarki
https://forms.gle/k6jhJ7r5RLsZVS4V9
i czas na głosowanie :-) Od teraz do 13 listopada do godz. 20.00 :-)
Iwona Trąpczyńska
nr 2 - klasa I
nr 3 - klasa II
nr 4 - klasa III
nr 6 - klasa V
nr 7 - klasa VI
nr 8 - klasa VII
nr 9 - klasa VIII
Uczniowie wykonali różańce
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarlinie zrobili piękne różańce. Konkurs zorganizowała Pani Mariola Plitt, nasza katechetka.
Dnia 6 listopada 2020 roku rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy różaniec. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej - indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.
Jury w składzie: Mariola Plitt, Anita Grzywacz i Marta Kotewicz nagrodziło wszystkich uczestników. Upominki ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Nagrodzeni uczniowie to: Laura Cieśniewska, Jakub Bilicki, Marysia Makowska, Wiktoria Łukaszewska, Julia Makowska, Nadia Balewska, Marta Rasztemborska (dzieci z oddziału przedszkolnego) oraz Gabryś Danielewski, Nikola Kołodziejczyk, Martyna Klein, Wiktoria Wiercińska, Wiktoria Lubieniecka, Weronika Bilicka, Wiktor Magierek, Lena Bańkaklasa - uczniowie klasy I. Z klasy II nagrodzono: Wiktora Klein, Maję Bańka, Joannę Golmanowską. Wśród uczniów klasy III nagrody otrzymali: Michał Magierek, Julia Brzezińska, Aleksandra Rasztemborska i Jan Golmanowski. Z klasy VI nagrodzono Katarzynę Rutkowską i Franciszka Magierka, a z klasy VII Paulę Mówińską. Serdecznie gratulujemy.
Szkoła do hymnu 2020
Nasza szkoła co roku przystępuje do akcji "Szkoła do hymnu". I w tym roku 10 listopada o godz. 11:11 we wtorek, śpiewamy hymn narodowy.
W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.
Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej czytamy "Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie.
Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line".
Nauczyciele będą nagrywać Wasz śpiew, by pochwalić się jak nasi uczniowie świetnie znają wszystkie zwrotki hymnu narodowego. Śpiewamy albo z akompaniamentem, albo bez czyli a capella. Proszę przygotować biało - czerwone dodatki (chorągiewka, kotylion itp.), które wzbogacą przekaz. No i Ci, którzy nie pamiętają słów - SŁOWA MAZURKA DĄBROWSKIEGO.
Iwona Trąpczyńska
Informacja o obiadach.
W listopadzie, z uwagi na zaistniałą sytuację, prosimy nie wpłacać pieniędzy na obiady. Ci, którzy wcześniej dokonali przelewu, będą mieli przesunięte środki na kolejny miesiąc.
sekretariat
Święto Niepodległości przed nami!
Tak jak co roku i w tym, mimo zdalnego nauczania nie odpuszczamy :-) Przygotowujemy szkolny konkurs piosenki patriotycznej oraz zdalną akademię. Wszystkie klasy, włącznie z przedszkolakami, nagrywają pieśni, które wykonują w różnych warunkach - klasy młodsze w szkole, a starsi drogą internetową. 11 listopada ukażą się wideoklipy :-) i playlista :-) do głosowania. Zachęcamy wszystkich domowników, rodzinę, znajomych :-) Formularz do głosowania będzie zamknięty 13 listopada o godz. 20.00. Grupa, która otrzyma więcej głosów wygra puchar publiczności. Pan Dyrektor, jako że ma świetny słuch, przyzna swój puchar, Rada Rodziców kolejny i Rada Pedagogiczna następny (nauczyciele będą głosować na inne klasy. Nie na swoją:-)). Wyniki ogłosimy 16 listopada.
We wtorek 10 listopada przystępujemy do akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o godz. 11:11. Przedszkolaki będą śpiewać w swojej sali, a pozostali uczniowie ze swoimi wychowawcami przez platformę m-teams.
Ważne!
11 listopada Święto Niepodległości to dzień wolny od zajęć.
10-12 listopada to kolejne dni wolne od zajęć: stacjonarnych (przedszkolaki) i zdalnego nauczania.
Do zajęć zdalnych i szkoły (przedszkolaki) wracamy 16 listopada.
Zajęcia 9 i 10 listopada wg planu.
Iwona Trąpczyńska
Zdalne nauczanie
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. utrzymuje się zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
Oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian. Nauczyciel oczekuje na dzieci dojeżdżające już o 7.20.
Zajęcia przedszkolaków odbywać się będą do 12.20, a w środę do 13.20 (dzieci dowożone lub doprowadzane do szkoły przez rodziców), a dzieci z Nawry i Lekart codziennie do 12.10.
Dzieci dowożone z Nawry i Lekart do przedszkola obowiązuje nowy grafik.
Wyjazd do szkoły
7.00 Nawra
7.10 Nowy Dwór
7.15 Lekarty
7.20 Skarlin
Odjazd ze szkoły
Skarlin 12.10
12.15 Lekarty
12.20 Nowy Dwór
12.30 Nawra
Co słychać w przedszkolu?
Zobaczcie :-) Zapraszam na wizytę u przedszkolaków. To tylko kilka scen z działań maluchów. Nie zawsze zabawie i pracy najmłodszych towarzyszy kamera :-)
Miłego oglądania
Iwona Trąpczyńska
Dzień Edukacji Narodowej
W tym roku szkolnym, w związku z pandemią koronawirusa, Dzień Edukacji Narodowej był obchodzony skromnie. Uczniowie nie zapomnieli jednak o swoich nauczycielach. Przygotowali dla nich życzenia, laurki i kwiaty.
Życzenia pracownikom szkoły złożył Pan Adrian Ziółkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Wręczył swoje nagrody Paniom nauczycielkom: Elżbiecie Baranowskiej, Iwonie Trąpczyńskiej, Elżbiecie Suszyńskiej, Marcie Kotewicz i Mariolii Plitt. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali też pracownicy obsługi - Panie Ewa Ochlak i Małgorzata Kamińska oraz Pan Adam Baranowski. Swoje życzenia przekazali też przedstawiciele Samorządu Uczniowksiego oraz Pani Barbara Topolewska, przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor odczytał także życzenia od Pana Tomasza Waruszewskiego, Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Były też życzenia i kwiaty od Związku Nauczycielstwa Polskiego dla pracowników skarlińskiej szkoły obchodzących jubileusze pracy. Z okazji 35 - lecia pracy otrzymały je Panie: Elżbieta Baranowska, Elżbieta Suszyńska oraz Ewa Ochlak. Gratulacje odebrał też Pan Adrian Ziółkowski z okazji 20 - lecia pracy.
Ślubowanie pierwszaków
14 października 2020 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Przewodniczył jej pan dyrektor Adrian Ziółkowski.
Pierwszoklasiści w obecności rodziców zaprezentowali program artystyczny, który był ich pierwszym szkolnym egzaminem. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Po uzyskaniu pozytywnej oceny Pana Dyrektora i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, mogli uroczyście ślubować, że będą dbać o dobre imię szkoły, szanować innych a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pan Dyrektor symbolicznym ołówkiem, dokonał aktu pasowania pierwszaków na uczniów szkoły i wręczył im pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy. Życzenia przekazali również przedstawiciele braci uczniowskiej oraz Rady Rodziców. Pan dyrektor odczytał życzenia pana wójta kierowane do pierwszaków.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wyjątkowych sukcesów edukacyjnych i samych radosnych chwil w naszej szkole.
wychowawczyni Ewa Januszewska
Dentobus stanie przy szkole
Dnia 22 października 2020 roku (czwartek) około godziny 8.30 w okolicach Szkoły Podstawowej w Skarlinie pojawi się dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Wykwalifikowany personel będzie świadczył bezpłatne usługi dla uczniów, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Wcześniej rodzice muszą wypełnić oświadczenie, które dziecko otrzyma w szkole.
Więcej informacji poniżej.
Integracyjne ognisko klasy V
2 października klasa V spotkała się na ognisku. Była super zabawa, konkursy i gry na świeżym powietrzu. Mamy przygotowały smakołyki, a dzieci wraz z wychowawczynią piekły kiełbaski na ognisku.
Mariola Plitt
Krzyś uznany za najsympatyczniejszego ucznia
W roku szkolnym 2020/21 Samorząd Uczniowski zorganizował 25. Wybory Najsympatyczniejszego Chłopaka Szkoły Podstawiwej w Skarlinie. Wygrał Krzysztof Kamiński z klasy VIII.
Głosowanie odbyło się w dwóch turach – 17 i 24 września 2020 r. Wyniki ogłoszono w Dniu Chłopaka.
Kandydatów do tytułu typowało 71 osób. W pierwszym etapie głosowano na 21 chłopców. Czterech z nich, którzy uzyskali najwięcej głosów, przeszło do drugiego etapu.
W drugim głosowaniu wzięło udział 77 osób. Każdy mógł oddać głosy na dwie osoby z listy. Wyniki wyglądały następująco:
JAN GUZOWSKI klasa II – 29 głosów
ALAN ZGLIŃSKI klasa III – 36 głosów
PAWEŁ GUZIK klasa VII – 40 głosów
KRZYSZTOF KAMIŃSKI klasa VIII – 49 głosów
Jak widać wygrał Krzyś kamiński, uczeń klasy ósmej. Pani Grażyna Jonowska ogłosiła wyniki wyborów na apelu szkolnym. Najsympatyczniejszy Chłopak Szkoły Podstawowej w Skarlinie otrzymał na pamiątkę nagrodę ufundowaną przez Samorząd Uczniowski.
Płatne obiady w październiku
W miesiącu październiku obiady płatne kosztują 94,50 złotych (za 21 dni). Dnia 14 października obiadu nie będzie. Proszę przelewać dokładną kwotę.
Dyżury nauczycieli
Nauczyciele są do dyspozycji rodziców (dyżurują) w pierwszym tygodniu każdego miesiąca według następującego harmonogramu:
PONIEDZIAŁEK
- 2 godzina lekcyjna - ANITA GRZYWACZ (8.55-9.40)
- 3 godzina lekcyjna - SABINA KŁOSOWSKA (9.50-10.35)
ŚRODA
- 5 godzina lekcyjna - EWA JANUSZEWSKA (11.50-12.35)
- 5 godzina lekcyjna - MARIOLA PLITT (11.50- 12.35)
- 6 godzina lekcyjna - ELŻBIETA SUSZYŃSKA(12.45-13.30)
- 6 godzina lekcyjna - ELŻBIETA BARANOWSKA (12.45-13.30)
CZWARTEK
- 5 godzina lekcyjna - MARTA KOTEWICZ (11.50-12.35)
- 5 godzina lekcyjna - GRAŻYNA JONOWSKA (11.50-12.35)
- 6 godzina lekcyjna - IWONA TRĄPCZYŃSKA (12.45 - 13.30)
Jesienna wycieczka rowerowa
26 września odbyła sie wycieczka rowerowa dookoła jeziora skarlińskiego. Uczestniczyli w niej uczniowie klas V-VII pod opieką wychowawczyni kl. VI - p. Marty Kotewicz oraz opiekuna świetlicy opiekuńczo - wychowawczej - p. Iwony Trąpczyńskiej.
Głównym cel to:
- integracja uczniów naszej szkoły,
- wskazanie ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu,
- rozwijanie tężyzny fizycznej,
- rozwijanie umiejętności wykorzystania technologii komunikacyjno - informacyjnych w terenie (podchody kodowane),
- poznanie najbliższego regionu,
- wzbogacenie wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów.
Cennych informacji udzialał także p. Mieczysław Rutkowski, a młodym rowerzystom towarzyszyła p. Monika Wiśniewska.
W końcowej fazie wycieczki dołączyły do nas Ola i Marta z mamą, które w czasie zdalnego nauczania wzięły udział w challengu "Rower czy rolki".
Dziękujemy rodzicom (p. Joli, p. Jance, p. Monice, p. Mietkowi), którzy jak zwykle nie zawiedli i uprzyjemnili nam wycieczkę oraz przygotowali ciasto, kiełbasy i herbaty.
Dziękujemy również p. Adamowi za wspaniałe ognisko.
Iwona Trąpczyńska Marta Kotewicz
Na zdjęciu zaprezentowano trasę wycieczki.
Akcja "Plastik? Rezygnuję. Segreguję."
Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez fundację Nasza Ziemia brzmi: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.
Nasza szkoła w tym roku nie wzięła czynnego udziału w akcji sprzątania świata ze względu na panującą pandemię. 17 września odbył się apel podczas, którego uczennice klasy 7 wraz z p. Sabiną oraz p. Martą przypomniały jak ważne jest dbanie o nasz świat.
Tegoroczna akcja skupiała się na plastiku dlatego Zosia, Ania i Klaudia zaprezentowały 5 sposobów na ograniczenie plastiku.
Na koniec przypomniano uczniom zasady segregacji odpadów.
Nauczycielki zachęciły do wzięcia udziału w akcji sprzątania świata, swojej okolicy na własną rękę podczas spaceru czy wycieczki rowerowej.
Marta Kotewicz
4
Archiwum Aktualności